Філологічний факультет УжНУ долучився до відзначення Дня вишиванки
Кожного третього четверга травня Україна вже 8 років відзначає День вишиванки. Одягати вбрання з національним елементами, зберігаючи традицію, ідентифікувати себе як свідомого громадянина своєї держави, відчути себе єдиним цілим зі всією Україною – така мета нинішньої акції.
Цього року вперше до проведення Дня вишиванки активно долучився і філологічний факультет. Студентський актив завчасно, за декілька днів, розпочав маленькі рекламні заходи, аби поширити інформацію про те, що «21 травня всі одягаємо вишиванки!», - написала Світлана Лапига з Медіацентру УжНУ.
Анонс на Дні факультету, рекламні плакати, до яких додалася активна суспільна позиція чималої кількості студентів, дали свій результат. Викладачі та студенти красувалися унікальними візерунками. Хтось прийшов у старовинних, ще бабусиних, вишитих унікальними техніками сорочках, інші – в оздоблених на сучасний лад, хтось почепив стрічку із національними орнаментами на голову. Усе для того, щоб стати частиною свята.
«Знаковим є те, що ідея відзначати День вишиванки виникла в середовищі саме студентської молоді, адже ініціаторами такої акції стали студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2007 році. З того часу День вишиванки відзначає вся Україна.
Цього року до акції долучилися студенти і викладачі філологічного факультету УжНУ. Такі заходи сприяють підвищенню національної свідомості, згуртовують українців. У вишиванці закладений наш генетичний код, пам’ять віків. Це своєрідний оберіг народу, символ незнищенності національного духу», – коментує Оксана Кузьма, заступник декана факультету з виховної роботи, ініціатор акції на філологічному.
Як результат – зможемо нині побачити десятки selfi у вишиванках у соціальних мережах. І говоритиме це не про захоплення фотографією, а про бажання наших студентів заявити власну позицію небайдужості щодо своєї країни.