Завідувачі дитсадків Воловеччини пішли до керівництва області, щоб розібратись із невиплатою зарплат
Сьогодні, 20 травня голова облради Володимир Чубірко провів зустріч із завідувачами дошкільних навчальних закладів Воловецького району. Привела їх в область проблема невиплати зарплати чи то позабюджетна заборгованість по виплаті заробітної плати за квітень 2015 року у 8 дошкільних навчальних закладах району. Дану заборгованість через відсутність бюджетних призначень Державне казначейство не прийняло. Не відомо, чи буде виплачена працівникам заробітна плата за травень, хоча заклади працюють у звичному режимі і жоден не припинив роботу, – розповідали жінки. – Така ж ситуація назріває і в інших дитсадках. Незабезпечена потреба в коштах до кінця 2015 року на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв, продуктів харчування та інших необхідних видатків у дошкільних закладах Воловеччини складає 5905,4 тис. грн.
Завідувачі ДНЗ неодноразово зверталися до сільських голів, районного керівництва і т.д., але ситуація незмінна, - повідомили у прес-службі Закарпатської облради.
Як інформувала голова районної організації профспілки працівників освіти Наталія Шутка, мережа дошкільних навчальних закладів району збережена з 1994 року. Відкриття Абранського (2008р.), Буковецького, Гукливського ДНЗ № 3 (2011 р.) та відкриття додаткових груп у Жденіївському, Підполозянському, Скотарському дошкільних навчальних закладах здійснювалися з метою збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою та доведення його до 85 відсотків, створення умов для стовідсоткового охоплення дітей п’ятирічного віку на виконання вимог чинного законодавства про дошкільну освіту, доручення Президента України, рішення колегії обласної державної адміністрації тощо. Мережа дошкільних навчальних закладів Воловецького району сформована під впливом розселенських і демографічних чинників. То ж в районі показник співвідношення кількості дітей до кількості закладів не може бути високим.
На сьогодні в районі - 26 дошкільних навчальних закладів, де мешкає понад 900 дітей та працює 120 фахівців.
Володимир Чубірко уважно вислухав завідувачів та зазначив, що така проблема виникла по всій Україні, коли в кінці минулого року нардепи, фактично наосліп, проголосували за Закон про держбюджет на 2015 рік, де було вилучено норму про фінансування дошкільних закладів з місцевих бюджетів. То ж із січня ц.р. цим мала зайнятись районна влада, а самі установи перейти у відання райвідділів освіти. Тобто, в підпорядкування і фінансування районних органів влади. Але механізму такої передачі немає донині – дитсадки «зависли» у повітрі. То ж завідувачі опинились у безвиході, місцева та районна влада не знають, як діяти в цій ситуації.
«Ми розуміємо, – мовив Володимир Володимирович, – що діти повинні відвідувати дитсадки, розвиватись гармонійно, бо це – майбутнє нашої країни. Розуміємо також, що вихователі мають отримувати зарплату, щоб утримувати сім'ю. Звісно, ми з депутатами облради у ході підготовки до 23 сесії облради та на пленарному засіданні будемо шукати шляхи виходу з ситуації, щоб допомогти. Частково й допоможемо. Але це зніме напругу на місяць-два. Виправити ситуацію може тільки уряд, Верховна Рада України, куди ми зверталися неодноразово з цієї проблеми. Іншими словами, або будуть внесені зміни до Бюджетного Кодексу, або уряд дозволить розподілити акцизний збір, або будуть виділені додатково кошти на оплату праці у дитсадках. Тут все залежить від центральної влади. Це пряма функція Держбюджету» .
У зустрічі взяла участь заступник керуючого виконавчим апаратом облради Ганна Глухова.