Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Генконсули Угорщини на Закарпатті розповіли про зміни у процесі подання документів на Шенгенську візу

Генконсули Угорщини на Закарпатті розповіли про зміни у процесі подання документів на Шенгенську візу

Сьогодні, 27 травня, відбулася зустріч Генерального консула Угорщини у місті Ужгород Йожефа Бочкої, віце-консула Ласло Віда та генерального консула Угорщини в Берегові Емре Саліпські із...

Сьогодні, 27 травня, відбулася зустріч Генерального консула Угорщини у місті Ужгород Йожефа Бочкої, віце-консула Ласло Віда та генерального консула Угорщини в Берегові Емре Саліпські із представниками закарпатських ЗМІ.

Основна тема розмови – зміни у процесі подання документів на Шенгенську візу, які вступають в силу вже з 23 червня.

За словами Йожефа Бочкої, усі ці зміни відбуваються в контексті всесвітнього процесу запровадження ВІС (Візова інформаційна система) і є виключно технічними. До кінця листопада 2015 року до цієї системи буде приєднано всі консульства країн-учасниць Шенгенського простору.

Отже, головна зміна для громадян України, починаючи з 23 червня 2015 року, полягатиме в тому, що всі заявники повинні будуть особисто з’явитися в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців та цифрову фотографію). За словами дипломатів, це проста та необтяжлива процедура, яка займатиме лічені хвилини. А мета цього процесу – захист заявників від крадіжки їхньої ідентичності та перешкоджання шахрайству з документами і торгівлі візами. Наприклад, подібна практика запроваджена і в середині ЄС для підняття безпеки різного роду документів.

Для всіх подальших заяв на отримання візи, що будуть подаватися впродовж 5 років після цієї процедури, відбитки пальців заявника копіюватимуться з інформації, яка міститься в системі ВІС. Іншими словами, відбитки пальців надаються на період у 5 років і чинні для будь-якої подальшої заявки на Шенгенську візу.

Угорські дипломати розвіяли різноманітні чутки щодо цього процесу, які сьогодні ширяться серед краян, і відповіли на найбільш актуальні запитання:

Чи залишатимуться чинними Шенгенські візи, видані до 23 червня 2015 року?

Так, вони залишатимуться чинними. Причому, до завершення терміну їхньої дії, не потрібно буде в окремому порядку приходити і здавати біометричні дані.

Якщо в мене вже є біометричний паспорт, чи маю я також надавати свої відбитки пальців?

Так. Це дві різні непов’язані системи зберігання біометричних даних. Тож власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, теж повинні будуть прийти особисто до консульства після 23 червня.

Чи вестимуть процедури ВІС до підвищення платні за візу?

Ні, платня за візу залишається такою самою, як і зараз.

Що буде із візовими заявами тих людей, які відмовляються надавати відбитки пальців?

На жаль, у разі відмови надати біометричні дані, такі заявники не отримають Шенгенської візи. Водночас, існує низка категорій громадян, які не повинні надавати свої біометричні дані:

– діти молодше 12 років;

– особи, в яких неможливо фізично взяти відбитки;

– голови держави та члени національних урядів.

Чи збережеться можливість подати документи на отримання Шенгенської візи через сертифіковані туристичні агенства?

Уперше після 23 червня заявники повинні будуть з’явитися особисто у консульство (або візовий центр) для надання своїх біометричних даних. Наступні подання документів на отимання Шенгенської візи в межах 5 років можуть бути здійснені через туристичні агенства.

Яким чином біометричні дані залишаються захтщеними у ВІС?

Суворі правила захисту персональних даних визначені правовими нормами, пов’язаними із функціонуванням ВІС. Вони також контролюються відповідними національними органами із захисту даних. Доступ до ВІС матимуть органи влади країн-членів Шенгенського простору, що відповідають за видачу віз, прикордонний та міграційний контроль, а також служби надання притулку мають прямий доступ до даних, що зберігаються у ВІС.

Мандрівникам, які планують подати документи на отримання Шенгенської візи у червні, у Консульстві радять звернути увагу на те, що за кілька днів до 23 червня Генеральне Консульство Угорщини в Ужгороді та Берегові будуть зачинені, або ж обмежать збір документів від заявників у зв’язку із проведенням робіт по встановленню нової системи.

Дипломати запевняють, що постійно аналізуватимуть ситуацію та зроблять усе можливе для того, щоб наші клієнти не відчували незручності при переході на нову систему, щоб не зріс час очікування при подачі документів.