Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Мукачівські незрячі матимуть доступ до книг нового типу

Вперше в Україні з 22 по 28 жовтня буде проведено семінар «Перша українська дейзі-бібліотека» в рамках започаткованого Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння». "Дейзі" – це...

Вперше в Україні з 22 по 28 жовтня буде проведено семінар «Перша українська дейзі-бібліотека» в рамках започаткованого Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння».

"Дейзі" – це особливо зручний для користувачів із вадами зору формат, оскільки він має функцію навігації аудійованою книжкою: повністю незряча людина спроможна протягом декількох секунд віднайти будь-який потрібний їй розділ, параграф, сторінку в такій аудіокнижці, зазначила прес-службі Міністерства культури України.

Семінар з проводиться з метою ознайомлення працівників публічних бібліотек з форматом «дейзі», його перевагами, технічними і програмними засобами створення дейзі-книг, проведення майстер-класів і залучення бібліотекарів до створення в Україні першої дейза-бібліотеки.

Навчання пройдуть у містах Рівне, Мукачево, Хуст, Херсон. Проведення такого семінару дасть можливість знайти взаєморозуміння та налагодити співпрацю в частині впровадження інноваційних європейських технологій і розширення вітчизняного ринку соціокультурних послуг для користувачів бібліотек з особливими потребами.

Треніг проводить за участі Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та представників академії «Svefi» (Швеція).

У червні цього року восьмеро незрячих з України вже відвідали Швецію для освоєння процесу виготовлення книг у форматі дейзі, тобто для незрячих. Зараз кількість незрячих, які працюють над створенням першої української дейзі-бібліотеки, сягнула 20 осіб. Вони вже виготовили близько 400 дейзі-книг.