Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті на вихідних вигоріло понад 80 гектарів сухотрав’я

На Закарпатті на вихідних вигоріло понад 80 гектарів сухотрав’я

За 1-2 серпня 2015 року на території Закарпатської області сталося 16 пожеж в екосистемах, що викликає неабияке занепокоєння в рятувальників. Протягом двох діб у краї вигоріло більше 80 гектарів сухотрав’я. Традиційно найбільшу кількість загорань – 10 випадків – зафіксували в Ужгородському районі. Чотири пожежі трапилися на Берегівщині, ще дві – у Виноградівському районі. Загалом із початку року (станом на 2 серпня) на Закарпатті зафіксовано 502 пожежі в екосистемах, під час яких вигоріло майже 540 гектарів сухої трави, чагарників і сміття на відкритій території.

Досвід показує, що найчастіше причиною виникнення подібних пожеж є банальна людська недбалість. Чимало громадян при облаштуванні своїх присадибних ділянок відверто нехтують забороною спалювання сухої рослинності. І нерідко це призводить до негативних наслідків – як матеріальних збитків, так і людських травм. Так, 25 липня в с. Свобода Берегівського району на пожежі, що виникла внаслідок загорання сухотрав’я, отримала опіки гомілки І-ІІ ступеня важкості та отруєння чадним димом місцева мешканка 1953 року народження, - повідомили в У ДСНС України в Закарпатській області.

Зважаючи на це, Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз звертається до громадян: будьте вкрай обережні у поводженні з відкритим вогнем, не залишайте без нагляду розведене багаття, не розпалюйте вогнища біля будинків і садиб, а також у жодному разі не спалюйте скошену траву, чагарники чи сміття й не дозволяйте робити цього дітлахам. Ці заходи нескладні та не вимагають матеріальних витрат, але їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить уберегтися від біди.