Закарпаття є одним із найкращих агітаторів за європейський курс України
Найкраще про процес європейської інтеграції в області інформують Львівська, Закарпатська, Кіровоградська, Одеська та Чернігівська облдержадміністрації (ОДА), а найгірше - Дніпропетровська, Полтавська та Харківська ОДА. Такі дані навела аналітик Інституту світової політики Дарія Гайдай за результатами дослідження щодо висвітлення процесу європейської інтеграції на веб-сайтах обласних державних адміністрацій.
На низці інтернет-сайтів єдиною актуальною новиною у сфері європейської інтеграції за рік є програма святкувань Дня Європи.
«Хоча невід’ємним пунктом усіх обласних планів заходів з імплементації Угоди про асоціацію є "забезпечення доступу громадськості та ЗМІ до актуальної інформації з питань імплементації Угоди про асоціацію", як показав наш моніторинг, лише кілька облдержадміністрацій дбають про систематичне інформування мешканців області про процес євроінтеграції», - підкреслила Дарія Гайдай.
За словами аналітика, збільшення підтримки євроінтеграційного курсу України є неможливим без підвищення рівня знань та розуміння питань, пов’язаних з європейською інтеграцією на місцевому рівні.
«Необхідно показати на конкретних прикладах, як у процесі європейської інтеграції покращується життя у громаді. Кожна область потребує власних "історій успіху" у сфері євроінтеграції: вони можуть стосуватися, наприклад, впровадження європейських стандартів і практик у містобудуванні чи вихід місцевих виробників на ринок Євросоюзу. Лише завдяки цим "історіям" європейська інтеграція почне сприйматися не як геополітичний вибір між Росією та ЄС, а як шлях підвищення рівня життя кожного українця», - зазначила Дарія Гайдай.
Моніторинг офіційних інтернет-сторінок обласних державних адміністрацій проводився 14-20 вересня 2015 року. Зважаючи на складну ситуацію у Донецькій та Луганській областях, ці дві області, як і окупований РФ Крим, були виключені із моніторингу.