В Ужгороді відкрили регіональне представництво Національного торгового дому Угорщини
19 листопада в Ужгороді відбулася заключна міжнародна бізнес-зустріч за проектом «Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції», під час якої відбулося офіційне відкриття та презентація третього у Європі регіонального представництва Національного торгового дому Угорщини.
«Міжнародні контактні дні» тривали у рамках грантового проекту Вишеградського фонду («V4EaP Extended Standard Grant» за №21370113 від 9 грудня 2013 року). Організаторами виступили Закарпатська торгово-промислова палата за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду та в партнерстві з Тренчинською регіональною палатою Словацької ТПП, Торгово-промисловою палатою області Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина), Підкарпатською господарчою палатою (Польща), Господарчою палатою краю Височіна (Чехія), – інформує Ужгородський прес-клуб.
Під час реалізації проекту «Розвиток регіональної співпраці та сприяння економічній інтеграції» була проведена серія міжнародних бізнес-зустрічей у Польщі, Чехії, Угорщині, Словаччині. Заходи у рамках проекту сприяли створенню орієнтованої на довгострокову перспективу спільної інституційної платформи з метою надання консультативної допомоги підприємцям та налагодженню постійного обміну діловою інформацією.
Заключна міжнародна бізнес-зустріч відбулася у приміщенні готелю «Дружба». Учасниками стали представники ділових кіл із Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Німеччини, Сербії, Хорватії, Естонії, Болгарії, Республіки Білорусь. Тематика зустрічі охоплювала будівництво, будівельну техніку й матеріали, обладнання сантехнічне, опалювальне, вентиляційне, освітлювальне, предмети інтер’єру, а також нетрадиційні види енергії, деревообробку, сільське господарство, машинобудування тощо.
Офіційну частину бізнес-зустрічі відкривав Президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар. Він зазначив, що традиції проведення таких міжнародних бізнес-зустрічей - майже 20 років. Щоразу тематика розширюється, але провідні напрямки залишаються з року в рік.
Заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік за дорученням голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля привітав учасників форуму і зазначив, що організатори вгадали з моментом початку справи і з місцем реалізації, про що говорить навіть збіг події з першою сесією Закарпатської ОДА.
Угорський уряд акцентує увагу на більш інтенсивний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків. Важливим при цьому є поглиблення співпраці з Україною, яка є найбільшим сусідом Угорщини. «Для нас пріоритетний успіх сусіда в демократичному, політичному, інвестиційному розвитку. Щодо діяльності офісу, то мета – надати всебічні послуги представникам угорського й українського бізнесу. Йдеться про допомогу в аналізі ринку, пошуку партнерів, проведення зовнішньоекономічного бізнесу, юридичні послуги, допомогу у грантовій роботі тощо», – розповіла під час бізнес-форуму заступник державного секретаря із зовнішньоекономічних питань Угорщини Др. Панна Петра.
У рамках проекту облаштовують автобани, які підходять до Закарпаття, що також сприяє інфраструктурному приєднанню Закарпаття до ЄС. Невдовзі планують відремонтувати й дорогу між Береговим і Мукачевом, а також реконструювати пункти пропуску на кордоні. Сьогодні триває проектування пункту пропуску «Лужанка», повідомила Др. Панна Петра.
Директор представництва Національного торгового дому Угорщини Петер Шкопінець розповів, що в Угорщині такий орган існує з 2012 року. Рік назад Угорський дім започаткував нову програму, яка передбачає відкриття 22 представництв торгового дому у 8 країнах світу: у 7 країнах-сусідів Угорщини й у Польщі. Відтак представництво в Ужгороді стало третім у Європі. Невдовзі відкриють також представництва у закарпатському Берегові, словацькому Кошице.
Експорт в Угорщину буде легше здійснювати завдяки торговому дому, який співпрацює з усіма галузями економіки. Пріоритет надають харчовій промисловості, у якій Угорщина дуже успішна. З іншого боку, угорці очікують економічної віддачі з боку України, зазначив Петер Шкопінець.
Після офіційної частини бізнес-зустрічі тривало обговорення ідей учасниками, а також наведення міжнародних контактів, що, по суті, і є основною метою, поставленою Закарпатською торгово-промисловою палатою під час організації форуму.