Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські піротехніки знешкодили 113 боєприпасів часів Другої світової війни

Закарпатські піротехніки знешкодили 113 боєприпасів часів Другої світової війни

Протягом 21-22 листопада піротехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення знешкодили цілий арсенал боєприпасів на території Рахівського району. Вибухонебезпечні предмети знаходилися поруч зі струмком у лісовому масиві поблизу смт. Ясіня.

На них натрапив місцевий мешканець, який відправився у ліс збирати пізні осінні гриби, – стверджують У ДСНС України в Закарпатській області.

Прибувши на місце події, піротехніки вилучили з ґрунту 107 мінометних мін калібром 50 мм. Згідно з маркуванням, ці боєприпаси виготовлені 1944 року в Німеччині. Крім цього, у землі знаходилися 6 ручних гранат – також німецького виробництва. У зв’язку з відсутністю під’їзних шляхів і неможливістю транспортування вибухонебезпечних предметів було прийнято рішення знешкодити їх на місці, адже ця місцевість віддалена й поблизу немає житлових будинків. Через велику кількість боєприпасів роботи з розмінування тривали два дні.

Щороку на Рахівщині виявляють чимало вибухонебезпечних предметів часів Першої та Другої світових воєн. Начальник групи піротехнічних робіт Сергій Шалаєнко з цього приводу зазначив: «У Рахівському районі раніше проходила Лінія Арпада і розташовувалися позиції німецьких військ. Відтак тут велися великі за масштабом бої. На Рахівщині знаходиться дуже багато мінометних мін, гранат і артилерійських снарядів. Аналізуючи наші знахідки, можу припустити: у землю вибухівку закопали по завершенні бойових дій. Швидше за все, це зробило місцеве населення. Німці позалишали у лісах багато боєприпасів, а знешкоджувати їх не було можливості. Тож люди, непокоячись про життя дітей, згрібали все в одне місце й ховали в землю».