Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатський сегмент інтернету в більшій мірі російськомовний, – дослідження

Закарпатський сегмент інтернету в більшій мірі російськомовний, – дослідження

Активіст Станіслав Свідлов досліджував співвідношення використання російської та української мов на сайтах уанету. За його результатами, близько 60% всіх українських сайтів використовують російську мову в якості основного.

Активіст Станіслав Свідлов досліджував співвідношення використання російської та української мов на сайтах уанету. За його результатами, близько 60% всіх українських сайтів використовують російську мову в якості основного. Крім цього, Свідлов порівняв відсоток використання державної мови в українському інтернеті з ситуацією в країнах Балтії, а також зробив розбивку по регіонах.

Для свого дослідження активіст скористався рейтингами трьох ресурсів — top.bigmir.net, top.i.ua, liveinternet.ru. Результати Свідлов візуалізував у вигляді наочної інфографіки.

Також Станіслав проаналізував, якою мовою пишуть популярні в Україні користувачі Facebook. Для цього він використовував дані сайтів watcher.com.ua і zmiya.com.ua. Дані аналізувалася на основі облікових записів 450 найпопулярніших блогерів.

Відносно мовного розподілу по регіонах, то за даними top.bigmir.net 42% закарпатських сайтів є україномовними, 26% – російськомовними та 32% – двомовними.

В цей же час за даними top.i.ua, лише 20% сайтів Закарпаття є україномовними, 46% – російськомовними та 34 – двомовні.

Загалом російська мова домінує в українському сегменті інтернету. Це стосується як ЗМІ, так і сайтів, що працюють у сфері торгівлі (зокрема, лише на 32% сайтів українських виробників є українська версія). Сам автор дослідження зазначає, що його результати не претендують на стовідсоткову достовірність, проте відображають загальні пропорції та ситуацію в цій сфері.