Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські греко-католики висловили свою думку щодо можливого святкування Різдва 25 грудня

Закарпатські греко-католики висловили свою думку щодо можливого святкування Різдва 25 грудня

Ще за кілька місяців до Нового року в мережі активно обговорювали інформацію щодо можливого святкування Пасхи в один день представниками всіх християнських конфесій. Опісля представники церков заговорили про можливе святкування українцями Різдва за григоріанським календарем, тобто спільно з усією Європою – 25 грудня. 

Однак такі суттєві зміни у двох найважливіших святах можуть спровокувати чимало дискусій і сприяти не об’єднанню, а розколу. 

До обговорення питання перенесення свят долучаються й політики. 25 грудня Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у блозі на персональному сайті запропонував Раді християнських церков розглянути питання щодо відзначення Різдва одночасно з абсолютною більшістю світу. Турчинов відзначив, що у 431 році на Ефеському соборі, коли Церква була єдиною, ухвалили рішення про святкування Різдва Христового напередодні початку Нового року, а саме 25 грудня.

Затим глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у інтерв’ю радіо "Марія" зазначив, що в Українській греко-католицькій церкві розглядають можливість спільного святкування Різдва з церквами, які вшановують це свято за григоріанським календарем. «Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим григоріанським календарем – так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст», – наголосив Святослав.

Ще при СРСР у 1929 році Різдво було державним святом і вихідним днем і відзначали його саме 25 грудня.

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан (Шашік) і помічний єпископ владика Ніл зазначили, що об’єднання християн – це те, за що сьогодні вболіває церква, тому відзначення Різдва в один день могло би сприяти цьому. 

"Ювілейний рік Божого Милосердя, проголошений Святійшим Отцем Папою Франциском, має за мету те, щоб споглядаючи на Господа Ісуса Христа, який є втіленням Божої любові, сучасні християни вчилися бачити один в одному братів та сестер. Чим ближче ми є до Ісуса Христа, тим ближче є і один до одного. Поділ християн на різні течії чи напрями став наслідком гріха та людської гордині. Бачимо також те, що в сучасному світі поділ християн є згіршенням для тих, хто шукає Бога. Святий наших часів Папа Іван Павло ІІ часто говорив: "Як світ може повірити, якщо ми є розділені?". Тому прямуючи дорогою особистого навернення до Господа, я сподіваюся, що в цьому ювілейному році ми - християни також більше наблизимося один до одного. 

У багатьох країнах, наприклад, в Греції, Румунії, Болгарії православні святкують свято Господнього Різдва за григоріанським календарем. На мою думку, було б дуже гарно, якщо б і свято Пасхи святкувалося разом. Тому дуже потрібно і дуже корисно було б, якщо всі християни домовилися би щодо спільної дати святкування найбільшого християнського свята – Пасхи Господньої. Я надіюся на те, що такий день обов’язково настане", – розповів владика Мілан. 

Владика Ніл додав, що уніфікування дат сприяло би зближенню християн: "Чим більше маємо спільного, тим сильніше потім впливаємо на негативні явища у світі. Чим ми більш об’єднані щодо святкування, проповіді, моральних вартостей, тим ми більш сильні".

Якщо вдасться досягти домовленостей, то цілком можливо, що наступне Різдво і Пасха будуть єдиними для всіх християнських конфесій.