Корупція на Закарпатті влаштовує усіх, – Євген Глібовицький
У Закарпатті діє інший суспільний договір, ніж на решті території України. Так вважає політолог, засновник експертної компанії "pro.mova" Євген Глібовицький. Про це він розповів сьогодні під час презентації групи в Ужгороді.
«Із досліджень соціологічних ми бачимо, що корупційний договір на Закарпатті влаштовує усіх. Проблема у тому, що такий договір працює доти, доки є ресурси, які можна витрачати. Коли Закарпаття підключається до України, починаються неузгодженості, які ускладнюють реформування. Тут і відповідь на запитання про ЗНО, особливості по дорогах, експерименту з митницею тощо», – вважає Глібовицький.
Узгодження суспільного договору буде складним як на Сході, так і на Заході. Галичина теж має проблеми з цим, бо тут є готовність до вертикалі влади набагато більша, ніж у Центральній Україні.
Київ не знає, як розмовляти з регіонами України. Те, що на Луганщині й на Закарпатті – один губернатор, багато що пояснює. Те ж можна сказати й про Львів.
Спроба відповіді на запитання "Як це змінити?" – у довідкових матеріалах, які роздали учасники Несторіської групи – у Договорі гідності, який вони пропонують. Водночас наголошують, що це не догма, а лише пропозиція, яку неодмінно варто удосконалювати.
У соціальному договорі повинні бути зацікавлені передусім закарпатці. «Щось почне змінюватися, коли такі люди, як ви, почнуть щось продукувати. Проблема з якістю ініціативи», – стверджує Глібовицький.