Адвокатура України повинна бути сильною
Закарпаття знову вітає гостей. У четвер, 7 квітня, Асоціація адвокатів України (Президент – Олег Рачук) спільно з Радою адвокатів Закарпатської області (голова – Олексій Фазекош) провели в Ужгороді тренінг на тему «Здійснення адвокатської діяльності в епоху цифрових та відеотехнологій».
Мета заходу: надати поради українським адвокатам щодо того, як зміниться їхня професійна діяльність у епоху цифрових технологій, коли зокрема відеотрансляція судових засідань може вестися в режимі онлайн, і як краще реагувати на пов’язані з цим можливості та труднощі.
Захід відбувся в конференц-залі етно-велнес готелю «УнгварЪскій».
Тренери даного заходу: Леонід Лазебний (головний редактор журналу «Адвокат»), Марк Сегал (головний експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»), Станіслав Батрин (к.ю.н., засновник і Директор ГО «Відкрита Україна» (Проект «Відкритий Суд»).
З вітальними словами виступив Президент Асоціації Адвокатів України Олег Рачук, який, зокрема, сказав: «Приємно бачити високу оцінку результатів нашої спільної діяльності. Асоціація адвокатів України висловлює подяку співорганізаторам: Раді адвокатів Закарпатської області, проекту ЄС Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні, проекту Відкритий суд. І головне – ми вдячні адвокатам Закарпаття за активну участь. Адвокатура України єдина».
Привітав учасників тренінгу також директор Регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець. Виступаючи перед учасниками заходу, Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош зазначив: «Закарпаття завжди радо вітає гостей, тим більш таких високоповажних та професійних. Окремо хотів би подякувати Леоніду Лазебному за публікацію моєї статті в журналі «Адвокат». Я думаю, тема реформ в правовій системі нашої держави актуальна як ніколи. Ми цю дискусію продовжимо, адже зараз обговорюється проект закону «Про внесення змін до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Підтримуючи ті положення, що стосуються гарантій професійної діяльності адвокатів, захисту їх прав та інтересів, так званої адвокатської монополії, адвокати Закарпаття, тим не менш, категорично не можуть погодитися із запропонованою в цьому законопроекті виборчою моделлю, а саме ідеологією формування органів адвокатського самоврядування. Ми вважаємо, що її реалізація на практиці зробить адвокатуру слабкою та неефективною. В цьому питанні я підтримую свого колегу Олега Рачука, який вірно зазначив, що адвокатура України єдина і розвиваючи викладену ним тезу скажу, тому і завдання у нас одне – домогтися того, щоб українська адвокатура була єдиною, самоврядною, незалежною, ефективною, тобто, одним словом – сильною.