Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Боротьба з МАФами у Мукачеві: влада проти містян?

Сесія Мукачівської міської ради, що відбулась минулого тижня у великому залі ратуші, вчергове залишила багато запитань. Серед рішень, що були винесені на розгляд народних обранців, як мінімум одне приймалося у напіввідкритий спосіб.

Справа в тому, що депутати міськради 28 рішенням фактично оголосили війну власникам кіосків з пресою, що нині функціонують на центральній площі міста. Як після сесії зізнались в розмовах із журналістом PMG.ua окремі народні обранці, вони навіть не знали за що голосували. Та так чи інакше, а ухваленим документом депутати міськради дали старт демонтажу шести малих архітектурних форм в центральній частині міста.

Необхідність демонтажу мотивувалась потребою «впорядкуванням території в центральній частині міста Мукачева, включаючи площу Кирила та Мефодія, площу Духновича, вул. Возз’єднання», а також «збереженням історико-архітектурної привабливості міста». Схоже, чиновники вирішили, що з усім іншим в центрі міста порядок і для «відновлення привабливості» залишилось лише прибрати тимчасові споруди. Забули слуги народу й про те, що частині власників МАФів лише нещодавно продовжили дозвіл на встановлення споруд. Ба, навіть більше, окремі підприємці вже навіть встигли оплатити договір сервітутного землекористування даними ділянками на цілий рік. За словами співрозмовників PMG.ua, які обізнані з ситуацією, керівництво міста вирішило, що в 21 столітті газетні кіоски «це нонсенс», і люди «вже давно читають все в Інтернеті». Щоб бодай якось заспокоїти власників кіосків і їх клієнтів мерія поспішила запропонувати вибрати інше місце для розміщення тимчасових споруд.

Прибрати газетні кіоски є як мінімум абсурдним. По-перше, після відносно нещодавнього оновлення вони гармонійно вписуються в історико-архітектурний «ансамбль» центральної частини міста. По-друге, через фінансово-економічні проблеми в країні, коли переважна частина людей досі живе за межею бідності, Інтернет – недозволена розкіш, а друкована преса – єдине якісне джерело інформації. Та й клієнтами подібних газетних кіосків є в переважній більшості люди середнього та старшого віку, які в своїй більшості досі не опанували всесвітню мережу та є прихильниками класичного отримання інформації з газет і журналів. Напевно серед них є і левова частка людей пенсійного віку, які на минулих виборах голосували за нинішнього міського голову та новий склад міської ради. Йти проти тих людей, які ще вчора підтримали тебе, як мінімум абсурдно. Хоча знаючи особливості місцевої політики: електорат потрібен лише під вибори.

P.S. Кілька світлин газетних лавок із зовсім близького нам і за духом, і за менталітетом польського Кракова, є  свідченням того, що навіть в Європі малі архітектурні форми не псують привабливості історичної частини міста.