Ректор УжНУ розповів про особливості цьогорічної вступної кампанії
12 липня керівництво Ужгородського університету разом із відповідальним секретарем Приймальної комісії вишу дали прес-конференцію з питань вступної кампанії.
Про це йдеться у повідомленні медіацентру УжНУ.
Ректор Володимир Смоланка пояснив ключові нововведення цьогорічного вступу:
– випускники шкіл, які хочуть навчатися стаціонарно, подають заяву тільки в електронній формі. Якщо виникають якісь труднощі, то консультацію з приводу заповнення заяви можна дістати в УжНУ, а також у районних пунктах – у Тячеві, Хусті, Берегові, Мукачеві;
– вступник може подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, не обмежуючись кількістю вишів;
– абітурієнт сам обирає третій предмет, подаючи документи, і може використати той, де має найвищі бали;
– цьогоріч нема вступу поза конкурсом і за цільовими направленнями; натомість виділені квоти (10 % від держзамовлення) для постраждалих під час Чорнобильської аварії, Революції Гідності, учасників АТО;
– вибрати між сертифікатами ЗНО та вступними іспитами у виші можуть сироти, учасники бойових дій на сході України й ті, хто через хворобу не склав ЗНО. Щодо державних місць, то, за словами ректора, Міносвіти затвердило для УжНУ збільшення державних місць на 25 %, проти минулого року. Утім якщо місця держзамовлення не будуть заповнені, то їх Міністерство віддасть іншим вишам на цю ж спеціальність, а не розподілятиме в межах УжНУ.
Проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел розповіла про переваги Ужгородського університету – програми подвійних дипломів, можливість семестрового навчання в Польщі, Литві, про сертифіковані програми для магістрів, набір іноземних студентів тощо. Важливо, що УжНУ пропонує вступ на всі освітньо-кваліфікаційні рівні за 65 спеціальностями, є можливість перехресного вступу в магістратуру.
Відповідальний секретар Приймальної комісії Петро Горват нагадав, що в паперовій формі цьогоріч подаються заяви:
– на бакалаврат за квотами;
– на заочне навчання;
– на перехресний вступ;
– у магістратуру та на ОКР «спеціаліст»;
– у разі здобуття другої вищої освіти.
Петро Горват нагадав, що подання заяви першого ж дня вступної кампанії переваг жодних не дає. Тому не варто творити ажіотажу, через який система «зависає». Краще трохи зачекати і спробувати ще раз. Відповідальний секретар Приймальної комісії стверджує, що найлегше подати електронну заяву до вишу після обіду, а ще простіше це буде зробити всередині вступної кампанії.
Про дозвілля, стан гуртожитків тощо розповів проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король.