У школі на Хустщині діє унікальний музей
30 вересня сорок бібліотекарів Ужгородського району вирушили на екскурсію в Народний літературно-мистецький музей села Копашнева Хустського району.
Організатором поїздки виступила директорка Ужгородської центральної районної бібліотеки Валентина Валієва, а цікаву екскурсію книгохранителям улаштував відомий в Україні й за її межами мистецтвознавець та фольклорист, академік Академії наук вищої школи, колишній доцент кафедри української літератури Ужгородського університету Іван Хланта.
Екскурсія відбувалася в місцевій школі I–III ступенів, де розмістився Народний літературно-мистецький музей Копашнева, створений з ініціативи уродженця цього села Івана Хланти. Він, до слова, не тільки висунув ідею створення музею, а й був його організатором та допоміг профінансувати цю благородну справу, – йдеться у повідомленні Медіацентру УжНУ.
Музей відкрили 4 вересня 2005 року, а 8 жовтня 2013 року він дістав почесне звання Народного літературно-мистецького музею. Нині в ньому зберігається понад 3000 цінних експонатів.
На урочистому дійстві зі вступним словом виступили голова місцевої сільської ради Юрій Гангур та директор Копашнівської середньої школи Василь Хланта, які висловили вдячність Іванові Васильовичу за створення музею та висловили надію на те, що надалі заклад тільки розширюватиметься й збагачуватиметься експонатами.
Після урочистостей відбулася пізнавальна й цікава екскурсія, яку влаштував Іван Хланта. Експонати музею розкладені за хронологічним принципом з усіх районів Закарпаття в алфавітному порядку.
Присутні мали нагоду побачити експозиції «Літературна Виноградівщина», «Літературна Іршавщина», «Літературна Тячівщина», «Літературна Хустщина», «Літературна Ужгородщина» та ін. В оформленні персоналій дотримано чіткого принципу: подається фото письменника, коротка біографічна довідка, далі – книги згаданого автора й література про його життєвий і творчий шлях.
У школі, між іншим, є не тільки музей, а й картинна галерея, у якій представлені полотна і світлини – подарунки відомих уродженців Копашнева Василя Хланти, Василя Гангура, Івана Костреця, Михайла Ковача та молодих майстрів пера нашого краю Андрія Гербея, Віри Хланти, Наталії Ковач, Оксани Гангур та ін.
Учасники дійства захоплено оглядали експонати, слухаючи розповідь екскурсовода. Ось якими враженнями поділилася методичний працівник Ужгородського відділу культури Владислава Коста:
«Ми дуже вдячні Івану Васильовичу Хланті за таку прекрасну пізнавальну подорож. Сподіваємося, що цей надзвичайний храм культури буде процвітати і розширюватися, а колекція експонатів поповнюватиметься цінними зразками, щоб молоде покоління знало і цінувало свою історію, літературу, а наше майбутнє було квітучим і сонячним».
Атмосфера під час поїздки вразила надзвичайною теплотою та дружелюбністю.