Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Берегівщині відбувся фестиваль шипшини і ткацтва

Свято проводилось удруге. Започаткував його засновник громадської організації “Разом за Береги” Андраш Біров.

Село Береги давно славиться на теренах Закарпаття та за його межами своїми ткацькими виробами. Їх залюбки дарують відомим особам, зокрема митцям, високоповажним чиновникам, дипломатам.

Родоначальницею цього ремесла в селі була Каталін Антоник, якій сьогодні 95. За вагомий внесок у його розвиток та популяризацію на нинішньому фестивалі поважній місткині присвоїли звання “Почесний громадянин села Береги”. Таку ж відзнаку отримала лікар-терапевт Єлизавета Фульга, котра поклала на ноги сотні своїх пацієнтів.

Нагороджених тепло вітали голова села Марта Чок та минулорічний домінант відзнаки, знана поетеса, уродженка Берегів Магда Фюзеші. Щиро здоровили присутніх також консул Генерального консульства Угорщини в Берегові Ласло Форогов та Андраш Біров.

“Проведенням фестивалю шипшини та березького ткацтва хотіли звернути увагу, насамперед молоді, на цей вид занять, – каже Андраш Біров. – Сьогодні ткацтвом у селі займаються лише 8 майстринь, хоча цьому ремеслу навчають у місцевій ЗОШ. Не поганий зиск може принести і варіння леквару з шипшини, чим давно займались наші предки. Нинішнім святом намагались підняти престиж даних справ плюс надати можливість реалізувати виготовлену продукцію.”
Готували леквар і на святі. Правда, для цього закупили вже готову сировину. Залишалось лишень проварити її. Цим займались Марта Копор та Ілдіко Фончік. Пропонувались до продажу й ткацькі вироби. Своєрідною родзинкою фесту став намет старовинного угорського вбрання, правда виготовленого в сучасному стилі. А новинкою концертної програми стали виступи танцювальних колективів з Ясіня та Рахова, Ужгородського угорського коледжу. Сподобались публіці жіночий вокальний ансамбль “Ретро” з Рахівщини , вихованці Березьких ЗОШ та клубу. Приїхали й давні знайомі – “Бічкаші” з Вишкова, гурт “Кредо” з Ужгородщини, інші. Гаряче аплодувала публіка артистам на ходулях з Кішкунореледьгази (Угорщина), юним акробатам на велосипедах – вихованцям директора Березької ЗОШ Тихомира Гейці та його чарівної дружини Наталії. Діточок та їх батьків забавляли знаний казкар Ласло Гуляш та артисти лялькового театру “Богольвар”.

Завершився фест запальними танцями під супровід “Бічкашів” з Вишкова.