Закарпатські депутати переймаються зруйнованими берегоукріпленнями, розбудовою доріг та шкіл
У ході першого пленарного засідання 5-тої сесії облради крайові депутати схвалили низку рішень щодо запитів своїх колег. В основному, підняті питання стосувалася необхідності берегоукріплення, будівництва і ремонту автодоріг, облаштування спортивних майданчиків у гірських селах тощо.
Так, Денис Ман клопотав за потреби жителів села Тур’ї-Ремети Перечинського району. За словами депутата, гірські річки в час осінніх і весняних паводків наносять значної шкоди сільському господарству, домогосподарствам, а в деяких ділянках руйнують берегоукріплення, добираючись до дорожнього полотна. У зв’язку з необхідністю вжити заходів щодо захисту населення від впливу води в паводковий період, а також з метою недопущення подальшого руйнування берегоукріплення, Денис Ман просив доручити департаменту екології та природних ресурсів підготувати та подати на сесію зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища і передбачити в її заходах берегоукріплення річки Турічки в межах с. Тур’ї Ремети, що на Перечинщині, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.
Іван Шкирта звернувся про включення автодоріг у селах Верхній Студений та Розтока Міжгірського району до відповідного переліку об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах об’єктів на 2017 рік.
Адже ці сільські дороги знаходяться на балансі Служби автодоріг у Закарпатті. Однак, впродовж багатьох років через брак коштів тут ремонтні роботи не проводилися, внаслідок чого на нині дороги повністю розбиті, на окремих ділянках не можливо проїхати автотранспортом. Це стримує, як залучення у села інвесторів, так і приїзд вітчизняних та зарубіжних туристів, яким досить складно добратися до баз відпочинку, що є на територіях сільрад. Зрозуміло, що й місцевим жителям важко добиратися до домівок, а школярам – до навчальних закладів.
В іншому запиті цей депутат просить виділити кошти на проведення ремонтних робіт дороги місцевого значення до села Буковець та для будівництва опорної стінки в урочищі «Облаз», що також на Міжгірщині, де підмито дорожнє полотно загальною протяжністю 105 м.п. внаслідок зсуву через проливні дощі. Якщо цю проблему не вирішити, то є ризик, що від сполучення з райцентром будуть відрізані 450 жителів села і жодна із служб допомоги не зможе сюди дістатися. Комісія за участю представників Служби автодоріг у Закарпатській області, РДА, Міжгірського райавтодору та Буковецького сільського голови провели обстеження даної аварійної ділянки та дійшли висновку, що на її ремонт потрібно 950 тисяч грн, що сільській раді це не по кишені – таких коштів у сільському бюджеті нема.
У наступному депутатському запиті Івана Івановича йдеться про необхідність будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям для Репинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Міжгірського району. На його переконання, це матиме позитивний вплив на розвиток футболу в районі та можливість виховувати молоду талановиту футбольну зміну, залучати юнаків до ведення здорового способу життя.
Михайло Софілканич звернувся з аналогічним проханням стосовно будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям на підготовленій основі в смт. Чинадієво Мукачівського району.
Антон Ліврінц у своєму запиті наголосив, що до нього, як депутата облради звернулися дирекція та батьківський комітет Сасівської ЗОШ І-ІІ ст. Свалявського району з проханням включити заміну вікон та евакуаційних дверей на основному корпусі школи та ремонт частини її даху у Програму співпраці Закарпаття та Краю Височина Чеської республіки на 2017 рік. Школа розташована у гірському селі, де навчається 137 учнів. Відділ освіти Свалявської РДА виготовив проектно – кошторисну документацію на виконання робіт (згідно кошторису – це 696 394 грн), та через брак коштів справа не зрушила з місця.
А Петро Добромільський з трибуни сесійної зали закликав обласних депутатів стимулювати розвиток та ведення бізнесу на території Закарпаття.
«Наша область дотаційна на 76%, а деякі райони Закарпаття – 98%, тому розвиток і ведення бізнесу потрібно стимулювати з боку центральної та місцевої влади. Всі кошти розподіл яких ми пафосно робимо на сесіях рад різних рівнів, приписуючи собі великі заслуги, ми робимо зі сплачених у бюджет підприємствами податкових зборів і платежів. Більшість підприємств у нашій області мають дуже хороші ідеї, однак не всі володіють обіговими коштами у такий скрутний час. Обласні управління переносять питання щодо виділення грошей для відшкодування відсотків за кредитами з одного місяця на інший, відтерміновуючи цей процес, а кошти для розвитку потрібні вже сьогодні. Мене, як депутата, неабияк дивує і хвилює така ситуація, яка склалася з підтримкою бізнесу. Вважаю, що влада на всіх рівнях повинна максимально допомагати і сприяти підприємцям у розвитку бізнесової діяльності, та здешевлювати кредитний ресурс», – зазначив депутат. Він також звернувся до всіх бажаючих суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються виробництвом, подавати пропозиції з цього питання.
Усі запити направлені на розгляд відповідних обласних інстанцій.