Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Михайло Рівіс обговорив з угорськими високопосадовцями пріоритетні грантові проекти для Закарпаття

Михайло Рівіс обговорив з угорськими високопосадовцями пріоритетні грантові проекти для Закарпаття

У вівторок, 18 квітня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс прийняв поважну делегацію Угорщини, яку очолили керівник управління Держсекретаря управління прем’єр-міністра Угорщини Адріан Шавані та керівник секретаріату Арон Сокач. У зустрічі також взяли участь перший заступник голови ОДА Іван Дуран, заступник голови облради Петро Грицик, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді Йожеф Бугайла та консул Ласло Віда, Генеральний консул Угорщини в м. Берегові Саліпскі Ендре та інші.

Мета візиту угорців – обговорити з керівництвом краю подальший розвиток прикордонної  інфраструктури та  можливості участі Закарпаття у спільних гранатових проектах. Найперше поважні гості подякували за теплий прийом, переказали вітання та вибачення держсекретаря з міжнародних питань Управління прем’єр-міністра Угорщини Перені Жігмонда, який планував та не зміг приїхати на Закарпаття через поважні причини, але готовий зустрітися з керівництвом області найближчим часом, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

Михайло Рівіс подякував угорцям та керівництву держави за підтримку територіальної цілісності України, євроінтеграційних прагнень, а також за всебічну допомогу Закарпаттю.  Зокрема, за ініціативи уряду Угорщини щодо розвитку підприємництва на Закарпатті та передачу у вигляді гуманітарної допомоги  для закарпатців вакцини від краснухи та кору. Далі очільник облради наголосив, що співпраця з угорськими партнерами є щирою, насиченою і взаємовигідною.  Тому пошук нових можливостей  у поступовому розвитку співпраці між регіонами двох країн і міждержавних зв’язків у цілому, на його переконання,  посилить дружбу між народами і зміцнить партнерство.  

Представники угорської сторони поінформували, що в рамках реалізації програми Європейського інструменту сусідства і партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна  ENPI 2007-2013 рр. проведено конкурс заявок щодо сприяння економічного і соціального розвитку, покращення екології, співробітництво та міжлюдські контакти. Бюджет Програми складав 70 млн € та фінансується з фондів ЄІСП. Серед територіальних одиниць програми була включена Закарпатська область. Тут подано низку проектів, серед яких відібрано три та на які виділено 20 млн. євро. Вони стосувалися облаштування українсько-румунського кордону за євростандартами,  українсько-словацького «Ужгород – Вишнє Нємецьке», українсько-угорського будівництво вантажного терміналу у пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань». Роботи з модернізації та реконструкції пункту пропуску на словацько-українському кордоні словаки виконали ще у 2015 році, а українська сторона навіть не провела тендер.

На розбудову інфраструктури пункту пропуску «Лужанка – Берегшурань» торік Угорщина виділила відповідну суму. Українській стороні належить збудувати об’їздну дорогу для вантажівок навколо Берегова. Однак, тут досі  здійснюється лише автомобільне та пішохідне сполучення. Тому угорські представники прийшли просити підтримки в обласної влади. «Ми звернулися в Єврокомітет із проханням продовжити термін виконання проектів і Єврокомісія пішла нам на зустріч, продовживши до грудня 2017 року. Часу небагато, тож треба якомога активніше включатися в роботу», – поінформував Адріан Шавані. 

Михайло Рівіс підкреслив, що він в курсі цієї проблеми, оскільки починалося втілення зазначеного проекту ще за його роботи на посаді заступника голови ОДА. Задум був цікавим і важливим для Закарпаття, однак з причини постійних реорганізацій її виконавця – митниці, яка вже встигла побувати у складі Міністерства митних доходів і зборів, відтак – Фіскальної служби України, проекти загрузли в бюрократичних тяганинах. До речі, у травні на митницю чекає чергова реорганізація. Словом, столичній структурі не до Закарпаття та її пунктів пропуску.

«Тому я бачу вихід один: увести у число партнерів Закарпатську ОДА та облраду, що дасть змогу підібрати відповідального підрядника і строго спитати з нього за невиконану роботу. Для цього я невідкладно ініціюватиму на найближчій сесії звернення обласної ради до Кабміну підтримати таку ініціативу. Це єдиний вихід із глухого кута, – наголосив Михайло Рівіс. – Мене болить ця ситуація і я докладу максимум зусиль, аби ми вийшли з неї гідно. Це єдиний шлях для успішної реалізації європейських проектів на Закарпатті».

Його підтримав присутній на зустрічі заступник голови ОДА Іван Дуран. У свою чергу, він запропонував угорським високопосадовцям звернутися листом до уряду України, аби прискорити процедуру тендерів та якнайшвидше реалізувати ці важливі проекти з розбудови прикордонної інфраструктури. Угорські гості висловили свою підтримку озвученим пропозиціям керівництва краю.

Читайте також:
Генконсул Угорщини в Ужгороді про безвіз та проблему подвійного громадянства

Учасники зустрічі обговорили Спільну операційну програму «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020» (ЕНІ), на яку передбачено 74 млн. євро, і яка реалізовуватиметься за 4-ма промоціями: збереження архітектури та культурно-історичних пам’яток; захист навколишнього середовища; розвиток транспортної інфраструктури та мережі; розвиток та безпека прикордонної інфраструктури.

Михайло Рівіс поінформував присутніх, що обласна влада вже визначилася із 9 проектами, 3 з яких – пріоритетні. Це запуск Інтерсіті до Мукачева; передача в управління Ужгородського аеропорту провідній іноземній компанії та залучення грантових коштів для сертифікації стратегічного летовища; побудова сміттєпереробного заводу. Наостанок угорські партнери запропонували облаштувати в облраді «бренч офіс» для надання консультацій у підготовці та реалізації спільних грантових європроектів. За їхніми словами, такий офіс діятиме також в Івано-Франківській області.