Угорські інвестори вирішуватимуть проблему зі сміттям на Міжгірщині
Кожна весна у природі Тереблянської долини має свої типові особливості: тануть сніги, проростають первоцвіти, піднімається рівень води у річці і …сміття. Воно стало болючою проблемою цього краю.
ПЕТ-пляшки і скло – основний видимий забруднювач річок з-поміж побутових відходів. Варто зауважити, що у регіоні відсутні обладнані сміттєзвалища, а про переробний завод вже зайве говорити. Це одна з причин забруднення Тереблі, адже дехто з місцевих використовує річку у якості сміттєпроводу. Керівництво Міжгірської районної державної адміністрації та Національного природного парку «Синевир» вже не перший рік шукають вирішення проблеми, починаючи від широкої просвітницької роботи серед населення, закінчуючи пошуками інвесторів, які би займалися збором, вивезенням і переробкою відходів. Боротьба зі сміттям триває. Небайдужі люди щовесни проводять екологічні акції з очищення берегів річок, – йдеться у повідомленні НПП "Синевир".
Сміття, яке несе Теребля своїми водами, опиняється у заплавах Теребле-Ріцького водосховища. Саме тут 25 квітня були спрямовані зусилля учасників екологічної акції, до якої долучилося близько ста осіб, які зібрали понад 30 біг-бегів пляшок.
Заплави водосховища стали чистішими, але проблему це глобально не вирішило: без дієвої системи комунального обслуговування і подальшого екологічно зорієнтованого поводження з побутовими відходами наступна весна буде схожа на цьогорічну. Однак, схоже, й на цьому напрямку наршті є зрушення.
Так, були проведені відповідні перемовини з угорським інвестором, який вже в найближчий час висловив готовність встановити у регіоні пресувальне обладнання, забезпечити транспортування, пакування і вивіз сміття для переробки. Отже, є хороша перспектива зробити річки вільними від сміття.