Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Чи варто закарпатцям боятися змій?

Інфопростір Закарпаття кілька тижнів рясніє повідомленнями про активізацію змій в області. Зокрема, у соцмережі з’явилася інформація про двометрового полоза (занесеного до Червоної книги), який заповз у хату на Свалявщині. А на Міжгірщині чоловік, якого вкусила змія, потрапив до лікарні.

Втім, як зазначають біологи, із отруйних на Закарпатті зустрічається лише гадюка, і то не на рівнинній місцевості. Фахівці кажуть: вужів розвелося чимало через спекотну погоду та тому, що на полях поблизу берегів побільшало мишей. Окрім гризунів, вужі харчуються жабами і рибою.

"На території Закарпаття є всього 5 видів змій, також зустрічається вид безногих ящірок – це веретільниця. Є два також види вужів – звичайний і водяний. Звичайний – чорний, має класичні чорні чи білі вушка, – зазначає Федір Куртяк, завідувач кафедри зоології УжНУ. – Вуж водяний мешкає у наших річках і живиться рибою. Має сірий колір, із світлими і сірими ромбиками, чим часто нагадує гадюку. Але він ніякої небезпеки не становить."

Лікарі зазначають: якщо раптом сталося, що змія все ж вкусила вас, перш за все необхідно зберігати спокій. Надати першу медичну допомогу та викликати бригаду медиків. Уже в лікарні спеціалісти спланують подальше лікування, та, у разі потреби, введуть спеціалізовану вакцину. Докладніше – у сюжеті.