Москаль: «Уряд кулуарно схвалив Стратегію реформування лісового господарства, яка може призвести до знищення держлісгоспів»
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль прокоментував схвалену Кабміном Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року
Нижче подано супутникове фото кордону України (в межах Закарпатської області) й Румунії, яке використовували, як доказ «масової, нищівної вирубки лісу на Закарпатті».
– Насправді на Закарпатті ліс неушкоджений, це територія Карпатського біосферного заповідника в Рахівському районі, де вирубка взагалі заборонена, – зазначає Геннадій Москаль на сайті. – Зате румунський бік Карпат вирізаний під корінь, а гори понівечені трелювальними волоками. Усе це – результат концесії, в яку Румунія віддала свій ліс одній австрійській фірмі.
А тепер головне! Усі ми пам’ятаємо, як восени минулого року Кабмін України лобіював скасування заборони експорту необробленої деревини (кругляка) взамін на 600 мільйонів євро фінансової допомоги з ЄС. Ця торгівля національним багатством не пройшла тільки завдяки спротиву суспільства. Влітку цього року уряд знову взявся за українські ліси й задумав здати їх у концесію, результати якої ви бачите на супутниковому фото. Теж не пройшло через спротив суспільства.
І ось зараз чергова спроба – днями Кабмін всупереч позиції фахівців, кулуарно схвалив Стратегію реформування лісового господарства до 2022 року. Яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії. Тобто викинули поняття «концесія», яке викликає категоричне несприйняття в суспільстві, і замінили його на «суб’єкт господарювання з корпоративними правами», що передбачає подальшу можливість приватизації державних лісів.
У мене, як керівника єдиної області в Україні, лісистість якої займає більше половини території, кілька питань. Невже українці такі дурні й нездалі, що мусять продати головне природне багатство, яке в них залишається, – Карпати? Невже ми дійсно ні на що не варті окрім того, щоб бути сировинним придатком для Європи? І коли в уряд нарешті прийдуть фахівці, менеджери й патріоти, які бережуть країну для майбутніх поколінь?
Хочу нагадати, що в нашій області вивезення кругляка за кордон було припинено моїм розпорядженням ще до вступу офіційної заборони на експорт необробленої деревини. Після цього вирубка лісу скоротилася приблизно на 10 відсотків.
І я кажу відверто, що на Закарпатті кулуарне реформування лісової галузі не пройде – люди, які дійсно бережуть ліс, а не торгують національними багатствами, цього не дозволять!