Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Скільки українців хочуть виїхати за кордон і де хочуть працювати: результати дослідження

Скільки українців хочуть виїхати за кордон і де хочуть працювати: результати дослідження

35% українців хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Це на 5% більше, ніж минулого року.

Такими є результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 року. Видання показало міграційні настрої українців в інфографіці.

Найбільше українців, які б хотіли жити за кордоном, на Західній Україні – 41%. В інших регіонах України охочих емігрувати приблизно однакова кількість – від 32 до 34%.

Цікаво, що найбільше хоче виїхати молодь (18-35 років) – 53%. Найменше переїзд за кордон цікавить людей літнього віку (50+) – лише 19%. Емігрувати також більше готові люди з вищою освітою та добре забезпечені.

Найчастіше серед причин, які спонукають респондентів думати про еміграцію, називали надію отримати кращі умови для життя (64%). Бажання забезпечити краще майбутнє для дітей як причину переїхати в іншу країну називали 34%, відсутність достойної роботи в Україні – 23%, бажання отримати кращу освіту – 12%.

44% опитаних виявили бажання працювати чи отримати роботу за кордоном. У регіональному розрізі у цьому питанні різниця несуттєва. Водночас помітна суттєва різниця у вікових категоріях: серед молоді охочих отримати роботу за кордоном 68%, серед осіб середнього віку – таких 52%, а серед найстарших – лише 20%.

Найчастіше серед країн, в яких би хотіли працювати респонденти, називали Німеччину (37%). У Польщі хотіли б працювати 26%, США – 22%, Канаді – 21%, Чехії – 16%, Італії – 15%, Великобританії – 14%, Франції або Швеції – по 12%, Ізраїлі – 11%, Іспанії – 9%, Нідерландах – 7%, Росії – 6%. В інших країнах хотіли б працювати менше 5% опитаних. Німеччину, США, Чехію та Великобританію як бажані країни для роботи частіше за інших обирали мешканці Заходу, Росію – опитані на Сході.