Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Україні загрожує епідемія дифтерії: МОЗ закликає вакцинуватися

Україні загрожує епідемія дифтерії: МОЗ закликає вакцинуватися

Міністерство охорони здоров’я закликає дорослих провести ревакцинацію від дифтерії, а також зробити щеплення дітям. Усе через небезпеку хвороби та низький рівень охоплення щепленнями в Україні. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Зазначається, що дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи.

Наголошується, що єдиним способом захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень є вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні десять років.

Щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист.

Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Читайте також: Кір на Закарпатті: ситуація стає напруженішою

У МОЗ при цьому зазначили, що як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії є набагато вищим, аніж ризик серйозної реакції на вакцину.

"Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін’єкції або невелике підвищення температури, – це звичайне явище", – запевнили у МОЗ.

У відомстві також нагадали, що під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 із них померли.