Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В УжНУ відкриють унікальний центр, який буде першим у Центральній Європі

В УжНУ відкриють унікальний центр, який буде першим у Центральній Європі

Домовленості про це досягнуто в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту — однієї з двох найбільш потужних науково-технологічних інституцій у світі, які займаються дослідженнями у сфері генетики та геномної біоінформатики.

Перший в Центральній Європі центр геномних досліджень буде засновано вже в цьому році на базі Ужгородського національного університету.

 

«Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення центру, згідно досягнутих домовленостей, китайські партнери вперше безкоштовно передають найсучасніший секвенатор - пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організма», — наголошує ректор УжНУ Володимир Смоланка.

«Можливість зробити генетичний аналіз будь-якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, але й підбору індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини», — зазначає ректор Ужгородського нацуніверситету.

 

Він також зауважив, що створення центру матиме важливе не тільки наукове, але й соціальне значення, а також створить нові можливості не тільки для вітчизняних науковців, але й для їхніх колег з наукових інституцій центральноєвропейських країн, які працюють у сфері біології і медицини.

«Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвитку наших контактів та проведенні успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем», – підкреслив ректор УжНУ.