Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Трагічна смерть молодої жінки: лікарі розповіли, від чого померла закарпатка

Трагічна смерть молодої жінки: лікарі розповіли, від чого померла закарпатка

В області померла 30-річна жінка. Спочатку лікарі підозрювали, що в закарпатки – ботулізм. Однак цей діагноз не підтвердився.

Як раніше писало інтернет-видання «PMG.ua», вчора померла молода жінка. У Закарпатській обласній інфекційній лікарні прокоментували смерть 30-річної пацієнтки з Воловеччини, у якої підозрювали ботулізм. Лікарі наголосили, що померла від того, що в неї різко впав тиск. У жінки був інфекційно-токсичний шок на фоні основного захворювання. Останні години життя вона була на штучній вентиляції легень.

Згідно висновку патологоанатома, тривалість захворювання була більшою, а ніж 3-4 дні, оскільки внутрішні зміни були досить значними. Можна припустити, що інфекцію померла змогла підчепити за 8-10 днів до цього.

Головний лікар інфекційної лікарні також зазначив, що діагноз «ботулізм» не підтвердився, тому сироватку введено не було. Лікарі припускають, що в померлої був енцефаліт. Його викликає вірусна інфекція, ліків від якої нема, тому лікарі проводять лише симптоматичну терапію.

Збудник інфекції буде виявлено пізніше, після проведення всіх необхідних аналізів, які будуть готові за десять днів. Саме вони повинні показати якого генезу вірус.

Михайло Поляк розповів, що ботулітна паличка розвивається у в’яленій та сушеній рибі, копченостях та домашніх маринадах. Саме це є основною причиною смерті закарпатців від ботулізму.

Наразі сироватки від ботулізму в області обмаль і завезена вона була не зовсім законним шляхом. Оскільки сироватка не зареєстрована в Україні з 2014 року, то її доводиться завозити з інших країн. До цього часу лікарі користувались сироваткою російського виробництва. Після 2014 року до України завезли 40 доз канадської сироватки, яка зберігається в Києві і видається під кожного хворого.

«Ми надіємося на Бога, але і на себе повинні надіятись», – сказав Поляк. Щоб вберегтись від ботулізму потрібно дотримуватись температурних режимів під час консервування, не купувати м’ясо та рибу на стихійних ринках, у незнайомих людей.