Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Через аномально теплу погоду у Мукачеві розцвіла сакура (ФОТОФАКТ)

Через аномально теплу погоду у Мукачеві розцвіла сакура (ФОТОФАКТ)

Аномальні примхи погоди у світі не оминули й Україну. Однак на відміну від небачених снігопадів, злив та потужних вітрів для українців природа обрала більш гуманний сценарій – нетипове як для січня...

Аномальні примхи погоди у світі не оминули й Україну. Однак на відміну від небачених снігопадів, злив та потужних вітрів для українців природа обрала більш гуманний сценарій – нетипове як для січня тепло. І якби не календар, нетипово теплу пору року можна було б сплутати з серединою весни чи осені. Теплий природний катаклізм відчутний на більшості території України.

В містах аномалію здебільшого можна розгледіти по температурі повітря і відсутності снігу і… по квітучим деревам. Наприклад у Мукачеві аномально теплий січень спровокував цвітіння сакури. І хоча сакура зазвичай розцвітає лише в кінці квітня – на початку травня, зовсім незвично споглядати на оголених гілках дерев ніжно-рожеві квіти, що з’явилися посеред зими. До речі, два місяці тому, у листопаді 2013, мешканці Закарпаття також мали нагоду милуватися несподіваним цвітінням сакури, – пише Ігор Меліка у своєму блозі.

У цілому в країні спостерігається аномально тепла зима: сніг побачити можна тільки на гірських вершинах, і температура не опускається нижче нуля. Синоптики пояснили, що занадто теплий січень пов’язаний з антициклоном з Атлантики. Сніг цієї зими все ж таки буде – у другій половині січня 2014, запевнили метеорологи. Правда, температура опуститься ненадовго. Загалом, пояснюють синоптики, кількість аномальних погодних явищ за останні роки зростає, і головне, що температури повітря не знижуються, а навпаки, постійно підвищуються. При цьому рекорди по абсолютному мінімуму ще жодного разу не повторювалися, а от по максимуму, навпаки, фіксуються все нові й нові.

Кліматичні зміни, які відбулися в Україні, сприяють тому, що саме такий підвищений температурний режим буде спостерігатися і в більшості днів зимового періоду. Слід зазначити, що дедалі більшої актуальності набуває ще одне питання – якою буде весна після такої зими. Давати такі далекоглядні прогнози синоптики не беруться. З огляду на минулий 2013 рік і нинішні кліматичні сюрпризи, можливе все…