Що зміниться для українців у листопаді: нові ціни, штрафи та сервіси
Окрім подорожчання газу, у листопаді на українців чекає ще низка нового.
Ціни на газ
Це найбільше нововведення. З 1 листопада згідно з рішенням уряду газ для побутових споживачів Україні коштуватиме 855 гривень за 100 кубометрів замість 690. Це зростання на 23%.
Логічно, що вартість опалення та гарячої води також зросте. Але дещо менше – на 16%. І станеться це пізніше, не в листопаді, адже НКРЕ ще має встановити тариф на тепло і гарячу воду згідно нової ціни газу, а місцеві ради – затвердити тарифи на своєму рівні.
Паркування по-новому
З першого дня листопада на дороги в українських містах вийдуть інспектори з паркування. Вони каратимуть водіїв за порушення правил дорожнього руху, а також за несплачене або неправильне паркування. Штрафувати почнуть того ж дня. Найбільше покарання – 510 гривень.
Нові тарифи на телефонний зв’язок
З 1 ж листопада подорожчають розмови по "міському" телефону. Максимальна абонплата за стаціонарний телефон окремої лінії без погодинної оплати місцевих дзвінків зросте з 43,85 гривень до 51,3. З 1 січня 2019 року буде ще одне подорожчання – до 55,92 грн.
Втім, якщо для вас дротовий телефон вже давно не необіхність – то й проблеми немає.
ID-паспорти для всіх
З 1 листопада всі українці зможуть поміняти паперові паспорти громадянина України на пластикову ID-картку. Причому – просто за бажанням, а не у випадку втрати, пошкодження чи 14-річчя.
Втім, експерти великих черг не прогнозують. ID-картка не несе таких переваг, як біометричний закордонний паспорт. Та й процес переходу на ID-картки буде набагато плавнішим, бо вже є відповідна інфраструктура.
Житло для солдатів
З 1 листопада військових-контрактників держава забезпечуватиме комфортабельними гуртожитками або компенсацією за винаймання житла. Принаймні, це пообіцяв президент Порошенко.
Щоб розселити військовослужбовців – збудують 184 однакових двоповерхових гуртожитки майже в кожному із регіонів України.
Надати нове житло планують 23 тисячам солдатів-контрактників.
Банківська діяльність під контролем
Міністерство фінансів України запроваджує на офіційному сайті регулярну та детальну звітність щодо основних показників діяльності банків, виконання індивідуальних стратегій, а також щодо роботи з портфелями проблемних активів.
Перший такий звіт мають оприлюднити з 1 листопада. Якщо не лінуватися – можна з легкістю відслідковувати, наскільки надійний ваш банк.
Нагадаємо, з’явилися нові правила надання субсидії для заробітчан і боржників.