Від неповнолітньої горе-матері з Мукачева відібрали дитину (ФОТО)
До правоохоронців м. Мукачева за допомогою звернулась 40-літня мешканка, яка просила розшукати свою неповнолітню доньку і матір тримісячної дитини. Жінка прийшла з плачем і скаржилася на дочку, яка забирає дитячі гроші, тижнями не буває вдома, а дитинку залишає на неї. Коли на пошуки неповнолітньої матері піднявся міськвідділ міліції, тоді лише Галина вирішила повернутись додому.
Яблуко від яблуні недалеко падає
Якщо заглянути назад, то Галина (неповнолітня матір) також виховувалась у неповноцінній сім'ї. Свого батька дівчина не знала змалку, а мати фактично ніде не працювала, полюбляла випити, часто міняла залицяльників, словом, вела аморальний спосіб життя. Це, по суті, і стало прикладом наслідування для несформованої дівчинки, яка виховувалась то вуличними порадами, то порадами друзів з інтернату. Та слід віддати належне матері дівчинки, яка час від часу намагалась цікавитись дитиною та піклуватись про неї. Жінка хвалиться, коли ж її Галинку за бродяжництво відправляли на місяць-другий до притулку у смт. Батєво вона одразу її забирала, аби дитина при живій матері не виховувалась у притулку. Так повторялось кілька разів. Допоки розбещена вулицею і потуранням матері Галинка у 12 років не….закохалась і переїхала мешкати до 21-літнього (на той час) хлопця. Так вони співмешкали 4 роки і материнські вмовляння на дівчисько не мали ніякого впливу.
Дитина народила дитину
Та тут дитячі забавки у велике кохання закінчились, коли 16-літня дівчинка народила дівчинку. Як зараз стверджує Галина, вона все уявляла по-інакшому. Те що дитина буде хворіти, по ночам ревіти у її ще також дитячі плани аж ніяк не вписувалось. Крім того, обранець Галини був людиною з непростим характером. Полюбляв прикластись до спиртного, а потім в хід йшли кулаки, не дивлячись навіть на вагітність майбутньої матері. Та власне житло співмешканця В'ячеслава, дитячі виплати, а це більше 2-х тисяч гривень, Галина думала це все, що потрібнo для щастя. Так прожили аж три довгі і скрутні місяці, з яких двічі немовля було в лікарні, молода мати кілька разів тікала до материнської хати від кулаків п'яного співмешканця. Та до всього цього вона настільки звикла, що інакше не уявляла своє існування.
Співмешканця ув'язнили, дитину забрали…
Тут звичний ритм життя обірвало ув'язнення В'ячеслава, батька дитини, за вбивство сусіда, з яким разом розпивали спиртне. Забагато навалилось на цю нещасну 16-літню дитину, яка обрала собі такий непростий шлях. Не витримавши, дівчина пішла на цілий тиждень з дому, залишивши немовля на безвідповідальну бабусю, яка теж полюбляла і випити, і «загуляти».
Окрім того, до правоохоронців Мукачівського міського відділу міліції та служби у справах дітей при Мукачівському міськвиконкомі неодноразово надходили тривожні сигнали щодо цієї сім'ї. Нерідко до їхнього помешкання навідувались і різні соціальні служби, медики, адже у двох мізерних комірках мешкають крім 40-літньої жінки її 16-літньої доньки з немовлям, старенька прикута до ліжка сліпа бабуся. Вчерговий раз, коли до хати зайшли правоохоронці відділу КМСД оперуповноважений капітан міліції Марина Ільтьо та сержант Іван Кляп зі спеціалістом служби у справах дітей Любов Орос, то були вражені умовами, в яких проживає ця сім'я. Тримісячна дівчинка в ліжечку під двома ковдрами у двох шапках, кількох штанах. Адже в хаті немає ні газу, ні світла, ні води. Коли на вулиці мінус 15, в хаті добігає ледве 5-6 з позначкою +. Заставши таку картину, працівники ВКМСД, служби у справах дітей, медики однозначно вирішили - дитині допоки краще буде рости не у цьому помешканні. Так, дитину медичні працівники відвезли до приймального відділення обласної дитячої клінічної лікарні, де немовля обстежать, а відповідні на це служби вирішать, де краще рости тримісячній дівчинці. Можливо жінки опам'ятаються і не захочуть, щоб ця крихітна дівчинка повторила їхню долю.
Згідно зі статистикою тільки за минулий рік у м. Мукачеві 28 дітей були позбавлені батьківського піклування, трьох дітей відібрали від батьків за рішенням Мукачівського міськрайонного суду. Хочеться вірити, що у майбутньому таких сімей і відповідно покинутих дітей та скалічених доль буде менше.
Наталія Машіко, Мукачівський МВ УМВС України в Закарпатській області