Одну каву беру, а одну – «підвішую»! В Мукачеві – кава «на шару»! (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Українці, як відомо, надзвичайно щедра нація. Можна навести багато прикладів, щоб це підтвердити. Зокрема, цікавим прикладом щедроти може стати акція-подарунок «Візьми, якщо хочеш. Віддай, якщо можеш», до якої серед міст України першими приєдналися Харків та Ужгород.
Традиція «підвішеної» кави народилася в Італії. Вперше про неї написав італійський письменник Тоніно Бенаквіста в романі «Малавіта»: «… відпочиваючи в Неаполі, почув про старовинний звичай, який ще шанували деякі тамтешні власники бістро. Враховуючи ціну еспресо біля стійки (гроші або трохи менше), клієнти нерідко вигрібали дріб’язок з кишень і купували дві кави, випиваючи при цьому тільки одну, а бармен записував собі на дошку одну безкоштовну каву для випадково забрівшого бідняка … »
Інформація через Інтернет поширилася швидкими темпами і одним із учасників цієї соціальної «гри» стало місто Мукачево. Зразу в двох кав’ярнях міста, майже одночасно, на вхідних дверях з’явився логотип: дві руки, що створюють в перетині долонь зелений листочок, який засвідчує про те, що саме в цій кав’ярні на вас може чекати «підвішена кава», і саме тут ви можете, з власної щедрості, замовити каву незнайомій людині.
У кав’ярні, для того щоб бачити чи є «підвішена кава», спеціально розміщено табличку чи дошку, на якій і висвітлено інформацію про кількість кав, що залишили добрі люди.
Наразі в Мукачеві дві кав’ярні, які ще перед Новим роком взяли участь у цьому оригінальному заході. Це кав’ярня «Чайкоф +» та кав’ярня «Палачінт. точка» у якій, до речі, щедрі люди «підвішують» латте, шейки та млинці.
За словами власників кав’ярень, максимально на день було «підвішено» 5-6 кав. Також вони стверджують, що на даному етапі цей захід не є відповідно «розкручений». В основному, цією акцією користується молодь, яка знає про таку щедрість. Більшість людей, зокрема старших за віком, часто відмовляються від запропонованої їм безкоштовної кави. Така от у закарпатців толерантна скромність і сором’язливість. Цікавим був випадок, коли малозабезпечена людина «зняла» для знайомої людини млинець, щоб занести їй в лікарню.
Надіємось, що до такого цікавого та приємного заходу підключаться й інші цікаві кав’ярні міста над Латорицею. Сьогодні ви можете пригостити кавою незнайомих людей, знаючи, що на вас теж коли завгодно буде чекати чашечка запашної кави.