Закарпаття на межі екологічної катастрофи. Нардепи Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват вимагають термінових дій
Народні депутати України Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват звернулися до голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка з депутатським запитом, у якому йдеться про необхідність термінового вирішення ситуації, що склалась в області з вивезенням та переробкою відходів.
Наразі значна територія області перебуває під стихійними смітниками. У гірських районах це перетворюється на справжню екологічну катастрофу. Там, через відсутність полігонів для вивезення відходів, сміття викидають до річок, вивозять за межі населених пунктів. А діючі полігони або вже вичерпали свій ресурс, або ж їхній потенціал добігає завершення. Переважна більшість полігонів для утилізації ТПВ, не відповідає екологічним та санітарним нормам, спосіб захоронення відходів не витримує жодної критики. У ряді районів Закарпатської області підприємства, що займаються вивезенням сміття, відмовляються вивозити з населених пунктів відходи через переповненість сміттєзвалищ. У ситуації, що склалася, місцеве населення перебуває сам-на-сам з проблемою, адже голови місцевого самоврядування вирішити самотужки її не в силах.
Неодноразово Україна, і Закарпаття зокрема, опинялися в центрі міжнародної уваги через відсутність механізму утилізації відходів. Необдумане та халатне поводження з твердими побутовими відходами в області призводить до отруєння грунтових та річкових вод, забруднення грунтів і повітря, нищить екологію краю.
На Закарпатті, попри багаторічні заяви, досі не збудовано жодного сміттєпереробного заводу чи сортувальної лінії. Існує проблема відсутності чіткого механізму поводження з твердими побутовими відходами. Наразі нема жодних дій у напрямку позитивного вирішення ситуації, що склалася.
Народні депутати України Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват звернулися до голови Закарпатської ОДА у терміновому порядку скликати нараду, на яку запросити голів органів місцевого самоврядування, відповідальних представників відділів та управлінь, потенційних інвесторів, екологів, нас як народних депутатів України та знайти спільні шляхи вирішення вищезазначеної проблеми. У зв’язку із розглядом у вересні 2019-го року державного бюджету на 2020 рік, нардепи закликають голову ОДА у стислі терміни передбачити здійснення заходів для вирішення питання вивезення, утилізації та переробки ТПВ.