Депутати розглянуть можливість частково звільнити від оподаткування молодь до 27 років
В Україні пропонують скасувати ЄСВ та встановити нульову ставку ПДФО для працівників віком до 27 років.
Проект Закону №2250 “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)” був опублікований на сайті Верховної Ради 9 жовтня 2019 року.
“Нині, зважаючи на розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен за власний рахунок сплатити за свого працівника єдиний соціальний внесок у розмірі 918,06 гривень, а також утримати з працівника податок на доходи фізичних осіб у розмірі 751,14 гривень та військовий збір у розмірі 62,60 гривень. За таких умов, враховуючи фінансові втрати, роботодавці надають перевагу більш досвідченим працівникам, та не беруть на роботу студентів або молодих спеціалістів”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Що пропонують:
- Звільнити роботодавців від сплати ЄСВ за працівників, які не досягли 27-річного віку.
- Встановити нульову ставку ПДФО для працівників віком до 27 років.
Втілення запропонованих змін сприятиме виведенню ринку зайнятості з тіні, роботодавцям стане вигідно офіційно працевлаштовувати працівників та після досягнення ними 27-річного віку продовжувати працювати законно.
Також будуть мінімізовані корупційні ризики при проведенні перевірок контролюючими органами, оскільки роботодавцю буде вигідніше офіційно працевлаштовувати працівників.
Прийняття законопроекту:
- створить сприятливі умови для роботодавців у розрізі прийняття на роботу студентів та молодих спеціалістів;
- стимулюватиме українців залишатися працювати в Україні, оскільки вони на початку робочого шляху будуть звільнені від сплати податку на доходи;
- стимулюватиме іноземців працювати в Україні;
- приведе до детінізації ринку зайнятості та доходів населення;
- стимулюватиме інвесторів розвивати бізнес в Україні з використанням праці молодих спеціалістів;
- мінімізує корупційні ризики в правовідносинах з контролюючими органами.