Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Тячівському МУВГ вважають заяви прокуратури про відбір гравію безпідставними

У Тячівському МУВГ вважають заяви прокуратури про відбір гравію безпідставними

Прокуратура встановлює обставини незаконної співпраці посадовців Тячівського міжрайонного управління водного господарства з підприємцями, які незаконно видобували піщано-гравійні суміші у річках Тячівщини. У Тячівському міжрайонному управлінні водного господарства вважають: заява прокуратури про ніби-то незаконний збір гравію, імовірно, реакція на офіційне звернення Тячівського МУВГ із заявою про скоєння злочину прокурорами Тячівської місцевої прокуратури при здійсненні досудового слідства, яке вже більше 1,5 років здійснюється за сфальсифікованими матеріалами співробітників СБУ, до Державного бюро розслідувань України.

У заяві МУВГ, що яку надали у розпорядження сайту Tyachiv.com.ua йдеться про наступне: «Перевіряють ті об’єкти, де саме і є погоджені Державним агентством водних ресурсів України проекти на розчистку русел річок Тиса, Тересва, Теребля, і ці проекти, до речі погоджені у всіх державних структурах. Підтверджуючі документи у рамках досудового слідства вилучені за ухвалою суду прокурором Тячівської місцевої прокуратури Купар І. І., і по сьогоднішній день не повернуті Тячівському МУВГ, чим практично паралізовано роботу по здійсненню технічного нагляду з боку Тячівського МУВГ.

Читайте також:
В області викрили злочинну групу, яка 4 роки здійснювала незаконну діяльність

Тоді постає питання: хто наносить шкоду державі? Підприємці, які за власний кошт виготовили проекти, сплачують екологічний збір до бюджету, сплачують усі податки і збори, власною технікою здійснюють розчистку русла річок від наносів без залучення державних коштів, щоб під час настання стихійного лиха ( паводку) не затоплювало прилеглі до річок території, де проживають сотні тисяч громадян, чи співробітники правоохоронних органів, які фальсифікуючи матеріали відкривають кримінальні провадження, в тому числі і відносно фізичних осіб-підприємців, які не витримуючи тиску з боку правоохоронців, звернулися до Генерального прокурора із відповідним зверненням. Згідно з інформацією із достовірних джерел, за вказаним фактом уже в 2017 році подібне розслідування проводила прокуратура Закарпатської області і справу було закрито за відсутністю події та складу злочину. Тоді так само інкримінували посадовцям Тячівського МУВГ незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у кількості 194 тисячі метрів куб. на суму понад 20 млн. грн.

Для порівняння, усіма МУВГ області , які підпорядковані БУВР річки Тиса у рік під час проведення руслоочисних робіт не видобувається стільки метрів куб. наносів ( глина, кущі, остатки дерев, побутове сміття, камінь). Саме наносів, а не піщано-гравійної суміші. Для того, щоб ці наноси стали піщано – гравійною сумішшю, необхідно здійснювати додаткову переробку на відповідних площадках, які теж обумовлені проектами. Переробка наносів та подальший продаж її продуктів і є бізнесом ФОПів. До речі Тячівське МУВГ офіційно повідомило усі правоохоронні органи (СБУ, прокуратуру, поліцію) про офіційні об’єкти де проводяться руслоочисні роботи на річках, і саме ці об’єкти стали предметом правоохоронних переслідувань.”

У зверненні Тячівського міжрайонного управління водного господарства йдеться про наступне: «Виникає закономірне питання: які рішення прийняті правоохоронними органами по офіційних зверненнях Тячівського МУВГ до цих органів про проведення незаконних заборів на річках? Чи це не у компетенції правоохороних органів? Відповідей із правоохоронних структур по сьогоднішній день не отримано. Тому, шановні читачі, висновки робіть самі».

Нагадаємо, за версією слідства, на Тячівщині організували незаконний видобуток та реалізацію піщано-гравійної суміші на території району.