"Ваш родич у біді": за закарпатців взялись аферисти
Вони заробляють на людській довірі. Винахідливість шахраїв не знає меж, а нові способи позбавити людину грошей та її майна удосконалюють постійно. Аферисти діють на вулиці, в Інтернеті, по телефону і навіть приходять додому.
Лише з початку року до Мукачівського відділку поліції надійшло близько півсотні повідомлень щодо різного виду шахрайств. Усі факти розслідуються за статтею 190 ККУ. Максимальне покарання за таке правопорушення – позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Найпоширеніший метод обману – шахрайство по телефону. Вас обманули, а ви навіть не знаєте, хто це зробив. Після шахрая залишається тільки телефонний номер, який традиційно перебуває "поза мережею".
Одна зі схем – "Ваш родич у біді". Вам телефонують з повідомленням про те, що ваші близькі, потрапили у лихо або їх затримала поліція, і вимагають кошти для вирішення проблеми. Правоохоронці радять ніколи не перераховуйте кошти на вимогу невідомих вам осіб, перевірте, де знаходяться ваші рідні та зателефонуйте одразу ж до поліції за телефоном "102".
Ще одна схема – "Псевдобанківські працівники". Якщо Вам зателефонували чи надіслали sms-повідомлення з проханням повідомити свій пін-код чи активізувати картку, то ні в якому разі не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії, пін-код або смс-код. Пам’ятайте, працівники банку не мають права уточнювати особисті дані у телефонному режимі. У випадку такого виду шахрайства правоохоронці радять телефонувати на офіційну гарячу лінію банку задля уточнення інформації.
Та це лише кілька шахрайських схем. Їх існує ще безліч. Докладніше про афери, від яких страждають закарпатці, – у сюжеті "М-студіо".