22 травня – літні Миколи: які традиції на свято та що не можна робити
22 травня відзначається як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця, в народі цей день називають – Микола весняний, Микола літній, Микола теплий, Микола травневий, або Миколин день.
Кожно року є два свята Миколи: перше – 19 грудня, друге – 22 травня.
Вважається, що Святий Миколай міг зціляти сліпих і глухих, допомагав бідним, відвертав від них усілякі нещастя і взагалі прославився багатьма дивами.
Люди здавна вірять, що він опікується і допомагає всім мандрівникам, морякам і дітям, а особливо сиротам.
Сильно шанують святого моряки, адже також Миколу Чудотворця часто називають захисником моряків та рибалок, усіх, хто знаходиться у відкритих водах. Під час негоди, шторму чи інших негараздів – моряки моляться саме Святому Миколаю.
Які традиції на свято
У свято літнього Миколи всі одягають новий святковий одяг, щоб вшанувати Миколу Угодника та піти до церкви і помолитися святому. Можна попросити його про благополуччя або здоров’я.
Цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей, тому до нього зверталися з різними проханнями.
У цей день можна поратися по господарству, тому жінки намагались навести лад всюди вдома та на подвір’ї.
На цей релігійне свято можна працювати: по дому, по господарству, в саду і на городі. Тому господині в цей день намагалися навести і порядок в будинку, бо святий не любить безладу.
Іменини
Сьогодні День ангела відзначають: Микола, Христофор, Дмитро, Василь, Ісайя, Йосип, Олена, Юлія, Роман та Ян.
Що не можна робити
- Не можна сіяти гречку.
- Не можна купатися у водоймах.
- Не можна стригтись та навіть брати до рук ножиці.
- Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.