Закарпатцям, які спалюють сухе листя, загрожує кримінальна відповідальність
Осінь – традиційна для закарпатців пора спалювання опалого листя, решток рослин, бур’яну та сміття. Проте не всі знають, що спалювати опале листя заборонено законом через ризик загоряння, що може створити загрозу життю та здоров’ю людей, забруднення атмосферного повітря і зниження родючості ґрунтів.
Фахівці системи БПД наголошують, що окрім адміністративної, українським законодавством передбачена й кримінальна відповідальність за випалювання рослинного світу. За такі дії правопорушник може не лише сплатити кругленьку суму штрафу, а й потрапити за ґрати на строк аж до 10 років.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом в Україні караються:
- штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 до 153000 грн.);
- обмеженням волі на строк від 2 до 5 років;
- позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:
- позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
За правовою допомогою звертайтесь до фахівців центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).