Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Локдаун – єдиний вихід: інфекціоністка про запроваджені в Україні обмеження

Локдаун – єдиний вихід: інфекціоністка про запроваджені в Україні обмеження

Експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінва запевнила, що локдаун в Україні – це був вимушений крок, щоб зменшити навантаження на медичну систему, яка вже не мала ані місць для приймання хворих, ані кисневих точок. Про це розповіла в ефірі «Сніданку з 1+1».

«В нас люди не розуміють, що в нас локдаун дуже м’який порівняно з тими містами, де наприклад, не можна з одного району до іншого потрапити, де не можна переміщатись між містами, де є комендантські години, де поліція може зупинити для перевірки, куди ви йдете і таке інше. Тому в нас локдаун дуже м’який, але звичайно є незручності – є колапс на дорогах, чи недотримання вимог, коли в маршрутках люди набиті як в банці з анчоусами», – розповіла Булавінова.

Читайте також:
На Великдень і травневі свята в Україні буде "особливий режим", – Степанов

Водночас вона заявила, що питання зручності абсолютно не доречне, адже питання було критичним в іншому. «Немає іншого виходу, якщо лікарні перевантажені і вам просто немає вже куди класти пацієнтів, більше немає кисневих точок, система себе вичерпала, локдаун – це єдиний спосіб, щоб все зупинити, перевести в сповільнене знімання, щоб люди виписались, звільнились якісь кисневі точки, або ж померли і звільнились ліжка. І далі система може знову запрацювати. Локдаун не робився, бо так захотілось, просто не було іншого виходу», – зазначила експертка.

Вона зазначила, що організація локдауна звичайно могла бути більш досконалою, але її більше турбує, що досі не налагоджений зв’язок лікарні із родичами хворих.

«Половину дзвінків я отримую від родичів, які намагаються організувати свою комунікацію з лікарнями, де перебувають рідні. Бо лікарні зараз перетворюються на такі собі фортеці, куди немає нікому входу. Нікому немає розуміння, що потрібно, що не потрібно. Комунікація дуже ускладнена. Хоча минув вже рік і можна вже було налагодити комунікацію. Щоб люди не виходили на якісь свої зв’язки в медичній сфері, щоб ті зателефонували комусь,  а ті ще зателефонували. Ось це не правильно дуже, це не гуманно і не корректно», – зазначила експертка.