Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Сьогодні у католиків велике свято: що варто зробити

Трійця – одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах. Свято прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею. 

Читайте також:
Яке завтра свято та що не можна робити

Дата Трійці 2021 у католиків

День святкування Трійці у християн західного обряду також залежить від Великодня. Оскільки він щороку припадає на різні дати, то й Трійця теж не має фіксованої дати. На відміну від православної, у католицькій церкві, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Спершу відзначається П’ятидесятниця, а за тиждень після неї – Свята Трійця. Цього року П’ятидесятниця відзначається 23 травня, а Трійця – у неділю, 30 травня (на 57-й день після Великодня).

Трійця: історія свята

У свято Трійці згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Так, на 50-й день після Воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Перед ними в світлі та сяйві з’явився Святий Дух. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести кожній людині на землі Слово Боже. Трійцею це свято називається тому, що саме цього дня світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці, й люди навчились поклонятися та прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Отця, Сина і Святого Духа.

Як прийнято святкувати Зелені свята

  • На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами, які символізують відродження всього живого на землі.
  • Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.
  • Посту на Трійцю немає, тому це світле свято прийнято відзначати в колі близьких за багато накритим різними наїдками столом.
  • Напередодні Святої Трійці господині влаштовують генеральне прибирання, аби прийняти гостей у чистому й прибраному будинку. Адже на саме свято займатися домашніми клопотами не можна.

Нагадаємо, що 20 травня церква згадувала диво в Єрусалимі. Які традиції та прикмети цього дня.