Проти «БПП «Солідарність», «Нашого краю», «Відродження» та «ЄЦ» використовують «чорні» технології
У ніч із 1 на 2 жовтня невідомі особи розповсюдили у деяких районах Закарпаття листівки з ознаками «чорного піару» із логотипами партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш край» та «Відродження». А 3 жовтня зафіксовані листівки із негативним посилом проти кандидатів «Єдиного центру» – Віктора та Андрія Балог.
Появу продукції із ознаками «чорного піару» щодо партій «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш Край» та «Відродження» спостерігачі ОПОРИ зафіксували у містах Мукачево, Виноградів, Перечин, селищі Великий Березний. Листівки розкидані у під’їздах будинків або у поштових скриньках. Подекуди листівки приклеєні до стінок або ж валяються прямо серед вулиці, – стверджує ОПОРА.
На одному варіанті листівок – логотипи трьох згаданих партій з написом – «Влада і бандити разом». На іншому – напис «Влада і бандити ідуть разом» та фотографії Президента України Петра Порошенка та екс-голови Адміністрації Президента Леоніда Кучми Віктора Медведчука.
Під їхніми фотографіями зображення голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля і народного депутати України Валерія Пацкана, а також народного депутата України Михайла Ланья та кандидата на посаду міського голови Мукачева від партії «Відродження» Івана Чубирко. Продукція не містить вихідних даних.
3 жовтня у місті Мукачево на вулицях зафіксовано появу листівок із ознаками «чорного піару» проти кандидата на посаду міського голови та у депутати міськради Андрія Балоги та кандидата до Закарпатської обласної ради Віктора Балоги.
На листівках месидж із негативним посилом – нібито батько виконує забаганку сина і стати міським головою і «ставить його на посаду». Ця продукція також не містить вихідних даних.
Оскільки зміст усіх згаданих листівок містить негативний вміст, то у факті їх розповсюдження вбачаються ознаки використання технології «чорного піару», що містить ознаки порушення Закону України «Про місцеві вибори», зокрема – частини 5 статті 60, яка гласить: «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію - суб’єкта виборчого процесу».
Також уся друкована продукція, що стосується агітації голосувати або не голосувати за конкретного кандидата чи партію, повинна містити інформацію про друк. У даному випадку вихідних даних нема, що є порушенням частини 2 статті 56 Закону, яка встановлює: «Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».