Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Політика
  • Народний депутат України Василь Петьовка вважає, що освітня та медична реформи потребують термінового впровадження

Народний депутат України Василь Петьовка вважає, що освітня та медична реформи потребують термінового впровадження

До редакції інетрнет-видання «PMG.ua» надійшла заява народного депутата України Василя Петьовки, що стосується впровадження освітньої та медичної реформ.

Політик заявив:

«Необхідність здійснення реформ і в освіті, і в медицині,  назріла давно. Якщо стан речей залишати незмінним, то вже наступного року у цих сферах не буде кому працювати. Особливо актуальна ця проблема для Закарпаття, де педагоги, лікарі та медсестри мають можливість працювати у сусідніх країнах та отримувати європейські зарплати. Криза з освітянськими та медичними кадрами в окремих районах області  вже відчувається надзвичайно гостро. За ті мізерні зарплати, які освітяни та медики отримують наразі – вижити не можливо, не кажучи вже про престиж роботи вчителя та лікаря. Ухвалення освітньої та медичної реформ передбачає, серед іншого, і  суттєве збільшення заробітної плати для педагогів та лікарів.  Тому  нехай ті, хто проти ухвалення цих реформ, чи не розуміє для чого їх втілювати,  спробують пояснити вчителям та медикам, як вижити за ті кошти, які вони зараз отримують від держави. Вважаю, що впровадження змін у сфері освіти та медицини – вкрай важливе. А якщо у процесі роботи над втіленням реформ у життя, у когось виникають критичні питання чи зауваження, то потрібно перестати займатись політиканством, а приймати рішення, вносити зміни та доповнення, які зроблять ці реформи більш досконалими.

Щодо вивчення державної мови згідно нового закону «Про освіту». Законом,  ухваленим Верховною Радою 5 вересня 2017 року визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Представникам корінних народів і національних меншин України «гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти».

Наразі третій рік триває війна на Сході, в якій загинули тисячі кращих синів України, десятки тисяч отримали поранення та постраждали від бойових дій. Справжні герої на передовій, зі зброєю в руках, захищають свою державу. Серед них – чимало представників різних національностей. Всі  вони, як справжні патріоти та громадяни України, готові в будь-яку мить віддати життя за свою країну – Україну. Якщо справжні герої, що захищають Батьківщину, знаходяться на передовій, то повинні бути і свідомі політики, які у відповідальний час повинні приймати відповідальні рішення» – заявив народний депутат України Василь Петьовка.