Денис Шмигаль: біографія нового прем’єр-міністра України
Денис Шмигаль, лише місяць тому призначений віцепрем’єр-міністром – міністром розвитку громад і територій, 4 березня став новим очільником уряду.
Парламент підтримав його призначення прем’єр-міністром після відставки Олексія Гончарука – за проголосував 291 депутат.
Видання розповідає про ключові факти біографії нового прем’єра.
Кар’єра в бізнесі та на держслужбі
Денису Шмигалю 44 роки, він родом зі Львова.
Вищу освіту здобув у рідному місті: в 1997 році закінчив економічний факультет університету Львівська політехніка (спеціальність — менеджмент у виробничій сфері).
Пізніше захистив дисертацію кандидата економічних наук (за темою з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил).
Починаючи з середини 90-х кілька років працював бухгалтером у різних львівських компаніях. З початку 2000-х обіймав керівні посади — зокрема начальника відділу управління фінансами та економічного аналізу, а потім і директора з економіко-стратегічного розвитку ЗАТ Львівський автобусний завод.
Згодом працював у топ-менеджменті ще кількох місцевих компаній, переважно у фінансово-інвестиційній сфері (Комфорт-Інвест, Росан-Інвест).
У 2009 році вперше прийшов на держслужбу: був помічником голови Львівської ОДА, а потім кілька років аж до Революції Гідності очолював економічне управління та департамент інвестицій обласної адміністрації.
Близько півроку в 2014-му також обіймав посаду заступника начальника головного управління фіскальної служби у Львівській області.
З 2015 року знову повернувся працювати в бізнес: був віцепрезидентом, генеральним директором і членом наглядової ради компанії Львівхолод.
У 2017−2019 роках працював у структурах бізнес-імперії Ріната Ахметова: обіймав посади заступника гендиректора компанії ДТЕК Західенерго, був директором Бурштинської ТЕС (у структурі ДТЕК).
Влітку 2019 року після оновлення влади в Україні за підсумками президентських і парламентських виборів знову повернувся на держслужбу — у серпні Шмигаля було призначено головою Івано-Франківської ОДА.
Участь у виборах
На позачергових виборах у Раду в жовтні 2014 року Денис Шмигаль висував свою кандидатуру в народні депутати як самовисуванець (в окрузі № 121 Львівської області).
А в 2015 році балотувався до Львівської облради від партії Народний контроль.
Призначення в Кабмін
У січні 2020 року стало відомо, що Денис Шмигаль є найбільш імовірним претендентом на заміну Альоні Бабак на посаді міністра розвитку громад і територій.
4 лютого Верховна Рада офіційно звільнила Бабак та підтримала кандидатуру Шмигаля, призначивши його ще й віцепрем’єром.
Головне із нещодавнього інтерв’ю
У січні 2020 року, перед першим призначенням у Кабмін, він дав інтерв’ю урядовому агентству Укрінформ.
Наводимо ключові уривки з цієї бесіди.
Про контакти з новою владою: «Як у голови ОДА в мене доволі тісна співпраця з керівництвом Офісу президента. Це й Андрій Богдан, керівник Офісу, і Сергій Трофімов, його перший заступник. Також працюємо з іншими заступниками голови Офісу президента. Для мене все з них власне й починалось, це був цілий конкурс…»
Про Ахметова: «Я з Рінатом Леонідовичем не знайомий особисто. У компанію ДТЕК і, зокрема в Бурштинську ТЕС, керівником якої я був два останні роки, я потрапив за відкритим конкурсом. […]. А акціонера ДТЕК я бачив, як і всі, тільки по телевізору».
Про те, що його називають людиною Іллі Павлюка, «сірого кардинала» Слуги народу: «Не знаю такої людини, і ніхто мені не представлявся як людина Павлюка. Мені це питання вже задавали, що десь було таке звинувачення, я зразу казав: таку людину не знаю. Й до цього часу нічого не змінилось — я з Павлюком так і не познайомився».
Про те, хто запросив його у Кабмін: «Це була пропозиція президента і прем’єра. У мене була розмова й з Володимиром Зеленським, і з Олексієм Гончаруком. […] Пропозиція була така: віцепрем’єр-міністр — міністр розвитку громад і територій. Посада віцепрем’єра — для того, щоб мати змогу скоординувати питання сталого регіонального розвитку з іншими міністерствами. Тобто це буде й економіка, й інфраструктура, і Мінрегіон, міністром якого пропонується стати. Робота буде на зрізі кількох міністерств. Одним словом, мені поставили завдання — я з ним погодився і, якщо на те буде воля Верховної ради, берусь до роботи».