Власників "євроблях" підставляють на серйозні штрафи

Кримінал  14 липня 2021 року, 10:58 1509

Шахраї створили нову незаконну схему розмитнення автомобілів на європейській реєстрації. Про це повідомляє UBR. Так, на деяких митних пунктах, зокрема Курчуган (Одеська область) і Нові Яриловичі (Чернігівська область) за 300 доларів пропонують обнулити факт перезаїзду через кордон, а ще за 250 – розмитнити саму машину.

Схема побудована таким чином, що ці автомобілі роблять "тимчасовий" виїзд і подальший в’їзд в одному з двох позначених пунктів, а потім проходять процедуру розмитнення або в Одесі, або в Чернігові. Водночас власників машин запевняють, що нібито історія з РФ повністю "зникає" з поля зору митниці, і дії абсолютно легальні.

Однак юрист Іван Казачук попередив, що власник "євробляхи" отримає за цю схему штраф від 5 до 6 тисяч доларів відповідно до ст. 485 Митного кодексу України. Йдеться про незаконне використання пільг. По-перше, автомобіль, який заїхав з боку Росії, не має права виїжджати за межі митної території України з оплатою 8 500 грн (на нього не поширюється пільга). А по-друге – в’їжджати назад і здійснювати митне оформлення.

Читайте також:  Євробляхи в Україні починають розмитнювати за новими правилами

Таким чином, авто розмитнюється за заниженою митною ставкою, що і вважається порушенням. У результаті такі "євробляхи" не можуть бути навіть законно вивезені, не кажучи вже про їхнє повторне ввезення та легальне розмитнення.

Всіх, хто попався в руки шахраїв, через 3-5 місяців будуть чекати штрафи. Від 10 листопада, після закінчення терміну дії Закону №1402-ІХ, такі машини за Централізованою базою даних почне перевіряти управління з протидії митним порушенням, фіксувати правопорушення та притягати їхніх власників до відповідальності.

Джерело: ТСН.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0