Найбільше шахрайств, які фіксують в Закарпатті, вчинені через мережу Інтернет

Кримінал  25 липня 2022 року, 12:22 690

З початку року до поліції Закарпаття надійшло чимало звернень, які стосуються заволодіння грошима чи майном людей шляхом обману. 70% шахрайств стосуються операцій в Інтернеті.

Про це йдеться в повідомленні відділу комунікації поліції Закарпатської області.

Станом на липень 2022 року одним із найрозповсюдженіших видів шахрайств на Закарпатті є недобросовісне надання послуг купівлі-продажу та обман під прикриттям здійснення банківських послуг.

Читайте також:  За закарпатців взялись шахраї. Опубліковано важливу інформацію

Головними особливостями інтернет-шахрайства, які ускладнюють розслідування подібних справ, є те, що контакти між потерпілими та правопорушниками відбуваються в мережі і жертва не бачить зловмисника, не знає його особу і не може надати якихось конкретних даних працівникам поліції. Крім цього, передача грошей та майна відбувається дистанційно. Потерпілі не одразу розуміють, що їх ошукали, тому не вчасно не звертаються до поліції.

Співробітники поліції Закарпаття звертають увагу громадян: потрібно одразу повідомляти правоохоронців, якщо будь-які платіжні операції у них викликають сумнів; не надавайте особисті дані на незнайомих сайтах. До такої інформації відноситься: паспортні дані, номери платіжних карт, логіни та паролі до кабінету свого банку чи застосунку "Дія", а також будь-яких інших показників, які напряму не стосуються конкретного окремого сайту. 

Поліція звертає особливу увагу на те, що сайт, з якого ви здійснюєте покупки чи замовляєте послуги, мусить містити такий початок адреси https:\\ Просто схожі на них, наприклад:  http:\\ не повинні викликати довіри. 

Також практично завжди граматичні та синтаксичні помилки, сумнівний зовнішній вигляд вказують, що сайт робився поспіхом. А отже може бути створений для швидких шахрайських схем. 

Поліція звертає увагу, що більшість легальних сайтів сьогодні маскують введення карткових реквізитів. Тобто в графах розрахунків дані показуються не цифрами, а зірочками чи взагалі використовується віртуальна клавіатура. Сайти, які намагаються виманити гроші, найчастіше не обладнані такими сервісами. 

Насамкінець поліція закликає не здійснювати ніяких масштабних передплат і завжди домовлятися з продавцем про переказ коштів після отримання  товару.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0