СБУ завершила безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП) в Ужгороді: що знайшли там

Кримінал  14 грудня 2022 року, 20:56 6816 ФОТО

У межах системної роботи Служби безпеки України з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі, правоохоронці перевірили Кафедральний Хресто-Воздвиженський собор та Свято-Покровську церкву. Про це повідомляє Служба безпеки України.  

На територіях обох храмів знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, зокрема, прокремлівські книжки, в яких заперечується право України на незалежність.

Читайте також:  СБУ проводить обшуки в одному з найвідоміших храмів Закарпаття

Виявлені співробітниками СБУ книги містять проросійську пропаганду: українців закликають вилікуватися від «хвороби українізму» і знову стати «малоросами».

На території Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору співробітники СБУ знайшли прапор так званої адміністративно-територіальної одиниці – «Республіка Підкарпатська Русь» та обкладинку до паспорта з відповідною «русинською» символікою.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень знайдено брошури сепаратистського характеру, текст та ноти до гімну «підкарпатських русинів», російські газети із зображенням карти «триединой руси», що включає росію, білорусію та Україну, пісні-балади про «богоносну росію».

Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

Нагадаємо, що обрано запобіжні заходи двом мешканцям Великого Березного: що вони накоїли.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0