Називав "безбожниками": настоятеля одного з храмів Закарпаття підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі

Кримінал  16 березня 2023 року, 13:32 3827 ФОТОФАКТ

Настоятелю одного з соборів в Ужгороді повідомлено про підозру у розпалюванні релігійної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 161 КК України).

За версією слідства, протоієрей під час богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань прибічників ПЦУ, що протягом тривалого часу формувало нетерпиме та вороже ставлення у суспільстві. Відеозаписи та трансляції проповідей поширювались на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті.

Неодноразово настоятель дискредитував вірян ПЦУ, називаючи "безбожниками", а саму церкву ототожнював з "пустим безблагодатним підвалом з павуками", "конфесією мерців".

Читайте також:  СБУ проводить обшуки в одному з найвідоміших храмів Закарпаття

Під його критику підпадали й ті, хто підтримував перехід УПЦ до ПЦУ. Священнослужитель ототожнював це з "втратою Господа", а здобуття Православною церквою України Томосу представляв своїм прихожанам як одержання "фальшивої бумажки" та "безумство кучки не православних людей".

Настоятеля одного з храмів Закарпаття підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі

"Таким чином встановлено, що протоієрей публічно транслював гостру неприязнь до іншої церкви, збурюючи релігійне протистояння в регіоні", – зазначили в пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0