Перевірять дії усіх учасників процесу, – Лубінець про шокуюче зґвалтування дівчинки на Закарпатті

Кримінал  27 березня 2023 року, 08:17 2493

Офіс омбудсмена Верховної Ради Дмитра Лубінця відреагував на судовий вирок щодо резонансного випадку групового зґвалтування підлітками у селі Верхні Ворота на Закарпатті: випадок взято під особливий контроль, буде ретельно проаналізовано дії суду, а також усіх учасників процесу.

Коментуючи перебіг цієї резонансної справи Лубінець зазначив: "З метою встановлення обставин справи та встановлення позиції законних представників потерпілої, представник Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснив візит безпосередньо за місцем проживання потерпілої, в ході якого поспілкувався з батьком та бабусею, які надали згоду щодо вжиття заходів направлених на відновлення прав дитини.

Читайте також:  Скандал щодо зґвалтування неповнолітньої дівчинки: у Закарпатській ОВА відреагували на ситуацію

Працівник висловив нашу позицію щодо відновлення прав дитини, можливості залучення представників правозахисних організацій та адвокатів, залучення міжнародних організацій щодо надання кваліфікованої психологічної допомоги та реабілітації.

Ми ретельно проаналізуємо дії судді. Буде направлений відповідний лист до Вищої ради правосуддя.

Ми ретельно проаналізуємо дії прокуратури. Відповідний лист буде направлено на Генпрокурора та до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Також проаналізуємо діяльність місцевої служби захисту дітей, працівник якої представляв інтереси дівчинки в суді. Адже, як виявилося, мати одного із хлопців, також являється працівницею тієї служби соцзахисту дітей. Тому є сумніви щодо "неупередженості" та професійності представлення інтересів дівчинки.

До того ж, маю сумніви щодо професійності дій обласного керівництва. Адже подія трапилася ще влітку 2021 року, втім суд виніс вирок по справі лише зараз.

Справа перебуває на моєму контролі. Зафіксовано порушення права дитини на захист та справедливе судочинство.

Права неповнолітньої дівчини мають бути поновлені!"

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0