Канал «1+1» скасував ток-шоу про зґвалтування школярки на Закарпатті. Подробиці скандалу

Кримінал  29 березня 2023 року, 14:58 7458

28 березня у відповіді на запит «Детектора медіа» пресслужба «1+1» оприлюднила свою позицію щодо підготовки програми «Говорить вся країна» про групове зґвалтування дівчини на Закарпатті. Ця подія викликала резонанс вироком — троє неповнолітніх ґвалтівників, які зняли все на відео та поширили його у школі, отримали умовні строки. 

«Команда проєкту готувала випуск, дотримуючись усіх журналістських стандартів, моральних та етичних норм та мала письмові дозволи на зйомку від дорослих учасників процесу — рідних героїні. До цього ж, участь дівчини у студії не планувалася. Участь неповнолітніх у програмі не планувалася взагалі», — йдеться зокрема у відповіді пресслужби «1+1».

Нагадаємо, раніше адвокат Масі Найєм, який після розголосу разом із групою адвокатів узявся за цю справу, стверджував, що журналісти токшоу «Говорить вся країна» намагалися запросити на зйомки випуску її бабусю та батька, а також саму постраждалу, однак адвокатам вдалося запобігти цьому.

Читайте також:  Прокуратура подала апеляцію на рішення Воловецького районного суду у справі про зґвалтування

У середу, 29 березня, «Детектор медіа» звернувся до Масі Найєма з проханням прокоментувати інформацію, яку «1+1» озвучив у вчорашній відповіді. На перше питання, як він міг би прокоментувати твердження каналу «участь дівчини у студії не планувалася», Найєм відповів: «Це неправда».

Як розповів адвокат, канал привіз із Закарпаття шестеро людей: постраждалу дівчину, її батька, її молодших брата і сестру, їхню бабусю, а також жінку, що супроводжувала родину просто як подруга. Зворотні квитки на потяг творці ток-шоу людям, яких привезли, обіцяли видати після запису програми. Канал орендував для них однокімнатний номер у хостелі на Борщагівці. За словами Найєма, він та його колеги перевезли людей, щоб розмістити їх у більш зручному місці.

«Планувалося, що постраждала дівчина буде сидіти в окремій темній кімнаті, її будуть знімати зі спини і будуть щось питати, якщо це буде потрібно під час запису програми», — стверджує Масі Найєм. Після того, як він вирішив взятися за захист прав зґвалтованої дівчини і почав збирати для цієї роботи групу адвокатів, він перебував на зв’язку із представниками команди ток-шоу «Говорить вся країна». Зокрема, із Найємом контактував Максим, який представився як «шеф-редактор “1+1”».

Адвокат каже, що у спілкуванні із ним Максим весь час наполягав на участі у запису програми не лише бабусі та батька постраждалої, але й самої дівчини. Найєм зробив аудіозаписи цих розмов із Максимом і готовий їх оприлюднити. Врешті-решт, адвокати ухвалили спільне рішення, що ні вони самі, ані їхня підзахисна або хто-небудь з її родини не братимуть участі у зйомках токшоу, про що були поінформована команда «Говорить вся країна».

Вчора поки адвокати працювали із дівчиною та її батьком, творці токшоу зв’язалися із бабусею, разом з якою були молодші онуки, розпитали адресу її перебування, приїхали та відвезли її у знімальний павільйон ток-шоу, що розташований на території кіностудії ім. О.Довженка. Вже звідти бабуся подзвонила батькові дівчини, і так адвокати дізналися, що телевізійники готуються до зйомок попри те, що вже отримали відмову.

За словами Масі Найєма, його колеги-адвокати Ілля Воробйов та Наталя Баранова оперативно виїхали до бабусі, вивели її з павільйону і фактично зірвали запис випуску «Говорить вся країна». Найєм розповів, що він віддав свою машину та водія, аби родина могла дістатися додому на Закарпаття.  

У розмові із «Детектором медіа» адвокат також зауважив, що телевізійники обіцяли батькові дівчини виділити для захисту прав його постраждалої доньки свого адвоката. Як припускає Найєм, цією особою може бути Сергій Старенький, який свого часу приїжджав зі знімальною групою до дівчини, що стала жертвою зґвалтування у Кагарлику. Такі дії адвоката Найєм розцінює як «збоченство».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Ім'я 30.03.2023, 20:42
Коментар очікує модерацію