Поліцейські розповіли про злочинну організацію, яка діяла на Закарпатті

Члени банди масово переправляли військовозобовʼязаних за кордон. Підозрюваних поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Оперативники Управління карного розшуку спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції в Закарпатській області, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора та за сприяння внутрішньої безпеки ДПСУ, провели затримання злочинної організації, члени якої підозрюються у систематичному переправленні через кордон чоловіків призовного віку від 18 до 60 років.
ВІДЕО ДНЯПочинаючи з 2023 року зловмисники оформляли військовозобов’язаним пакет підроблених документів, на підставі яких надалі організовували чоловікам безперешкодний перетин кордону в офіційних пунктах пропуску, що функціонують в Ужгородському районі. Це коштувало кожному з «клієнтів» від 14 до 17 тисяч доларів.

Нагадаємо, до злочинної організації увійшли шестеро осіб. Серед них: 41-річний місцевий підприємець, який є організатором схеми, та ще двоє його спільників, віком 40 та 39 років. Співорганізатором злочину є 40-річний співробітник Державної прикордонної служби України. До функціонування каналу також було залучено 24-річну офіцерку цього ж прикордонного відділу та 31-річну ужгородку, яка володіє навичками графічного дизайну та безпосередньо виготовляла підроблені документи.
РекламаЗа такою схемою з України незаконно виїхали орієнтовно 30 чоловіків «з інвалідністю». За попередніми підрахунками, у результаті проведених трансферів переправники отримали майже пів мільйона доларів незаконної винагороди.
В ході спецоперації за силової підтримки спецпідрозділів КОРД та РПОП, було затримано основного організатора та пʼятьох членів злочинної організації. За місцями їх проживання вже проведено понад 20 санкціонованих судом обшуків — вилучено велику кількість готівки, коштовні автівки та інші речові докази, що вказують на причетність фігурантів до вчинення злочину.
РекламаЗалежно від ролей у злочинній організації її учасникам інкримінують ч. 1, 2, 3 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, тобто створення, керівництво злочинною організацією, а також участь у ній та незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою злочинною організацією. Наразі у справі триває досудове розслідування, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до функціонування цієї злочинної схеми.
Нагадаємо, озвучено попередження для українців, які будуть їхати за кордон.