Кримінал   • 6 липня 2015 року, 12:101827

Закарпатські митники вилучили у поляка та словака штик-ніж і пістолет

Закарпатські митники вилучили у поляка та словака штик-ніж і пістолет

Інциденти трапились на митному посту «Ужгород» Закарпатської митниці ДФС. Напередодні в зону митного контролю на ділянку «В’їзд» по каналу «зелений коридор» зазначеного митного поста заїхав легковий автомобіль, під керуванням громадянина Польщі, який їхав у приватних справах до України.

При усному опитуванні поляк заявив, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність у нього предметів, що підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України. Проте, врахувавши ризики, за наявності яких може проводитись огляд товарів чи транспортних засобів комерційного призначення, працівники митниці здійснили митний огляд авто, в ході якого серед документів та речей було виявлено не заявлений за встановленою формою штик-ніж військового взірця з піхвами для нього загальною довжиною 32,5 см, що знаходився на підлозі поряд із заднім сидінням пасажира, - стверджують у відділі комунікацій ГУ ДФС України в Закарпатській області.

Виявлений штик-ніж поляк не визнав своєю власністю та повідомив, що він належить його брату, який випадково забув його в салоні автомобіля.

Також сьогодні, виїжджаючи з України, громадянин Словаччини, рухаючись «червоним коридором» митного пункту пропуску, та заповнивши митну декларацію, не зазначив в ній предмет, схожий на пістолет виготовлений з металу чорного кольору, на якому наявні маркування «ZORAKI-MOD.914» made by ATAK arms ltd for «J.G.S.», з набоями до нього калібру 9 мм в кількості 18 шт. Працівники митниці виявили вказані предмети, які словак визнав своєю власністю, лише після проведення митного огляду авто.

Зазначимо, що відповідно до п.2 ч.1 ст 196 МК України, для переміщення, зокрема, штик-ножа та пістолета, вищезазначених зразків, потрібні дозволи державних органів України. В обох випадках дозволи були відсутніми. Таким чином, громадяни-іноземці порушили встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, переміщуючи через митний кордон України предмети, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

Тож, зазначені дії громадян мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтями 471 та 472 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України, предмети, що стали причиною порушення митних правил – вилучено.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів