Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Кримінал
  • Закарпатські правоохоронці викривають зловмисників, які займаються вирубкою лісів та видобутком корисних копалин

Закарпатські правоохоронці викривають зловмисників, які займаються вирубкою лісів та видобутком корисних копалин

Закарпатські правоохоронці викривають зловмисників, які займаються вирубкою лісів та видобутком корисних копалин
ВІДЕО ДНЯ

Поліцейські розслідують на Закарпатті 90 фактів незаконної вирубки лісу та 33 – незаконного видобутку корисних копалин. Зловмисників притягнуто до відповідальності.

Найбільше багатство гірського Закарпаття – це наш ліс і корисні копалини. Зокрема, закарпатський андезитовий камінь, який славиться по всій Україні, – стверджують у відділі комунікації ГУ Національної поліції у Закарпатській області.

Реклама

Цим користуються різноманітні ділки, збагачуючись на вирубці лісу, незаконному видобутку каменю, гравію, піску тощо. При цьому забувають, що законом передбачено за це кримінальну відповідальність.

Зокрема, ст.240 Кримінальногo кодексу України (Порушення правил охорони надр) передбачає штраф до 850 гривень або обмеження волі на строк до двох років. Ті самі діяння, вчинені на територіях та об′єктах природно-заповідного фонду або повторно, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки  - караються обмеженням або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Реклама

За незаконну порубку лісу ст.246 ККУ передбачає штраф до 1700 гривень, арешт на строк до 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією незаконно добутого.

З початку року закарпатська поліція зареєструвала 90 фактів незаконної рубки лісу: найбільше (20) – у Рахівському та Тячівському (15) районах. А також 33 факти незаконного видобутку каменю, забору гравію та інших порушень правил охорони надр. 11 таких правопорушень виявлено в тому ж Тячівському районі.

Один із таких випадків було зареєстровано у Великоберезнянському районі.

Реклама

– До нас звернувся майстер лісу, котрий повідомив про те, що біля села Люта невідомі рубають ліс, – розповідає начальник Великоберезнянськоговідділення поліції Володимир Кувик. – На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група. Було затримано вантажівку ЗІЛ-131 з лісоматеріалами. Біля неї перебували троє чоловік: власник авто, чоловік, який вже притягався раніше до відповідальності за скоєння аналогічних злочинів, а також особа, котра безпосередньо здійснювала вирубку. Машину затримано наспецмайданчик, приймаємо рішення про арешт майна.

У роботі правоохоронцям допомагає інформація небайдужих громадян. Так, 25 листопада в Перечинське відділення поліції зателефонував чоловік і повідомив про те, що біля с.Зарічево з русла Ужа невідомі особи забирають гравій з піском.

На місце пригоди прибула слідчо-оперативна група. Було виявлено вантажівку КАМАЗ, завантажену 4 кубами гравію, а також екскаватор, який брав із річки гравій.

Жодних документів на здійснення такої діяльності 51-річний екскаваторник, житель с.Кострино Березнянського району, та 47-річний водій КАМАЗа, житель м.Перечина, не мали.

Як розповів ст.слідчий Перечинського відділення поліції Анатолій Мицянка, за даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.240 ч.2 Кримінального кодексу України. Вантажівку та екскаватор затримано.

Слідство має встановити організаторів цього незаконного бізнесу. Адже зрозуміло, що водій та екскаваторник були лише виконавцями.

Правоохоронці звертаються до краян із проханням повідомляти про всі випадки незаконної вирубки лісу та нищення довкілля. Реакція поліції буде негайною, а винних притягнуть до відповідальності. Адже кожне зрубане браконьєром дерево, захаращені гілляччям русла рік, розмиті видобутком гравію береги призводять до великої біди  - паводків, останній з яких ми пережили буквально днями.

Реклама

Лише разом ми захистимо наше найбільше багатство – гори, річки та ліс.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно