Воловецькі поліцейські вгамували нетверезого чоловіка, який вигнав на вулицю дружину та дітей

Кримінал  30 січня 2016 року, 09:49 1464 ФОТО

З жовтня минулого року за вказівкою начальника ГУНП області Сергія Князєва у Воловецькому відділенні поліції запрацювала в порядку експерименту група швидкого реагування (ГШР). Базується вона в селищі Жденієво Воловецького району і обслуговує 10 прилеглих населених пунктів, розташованих у радіусі 25 км. Загальна чисельність тамтешнього населення – близько 6000 мешканців.

– Для Воловця, де відстань від пункту поліції до осель громадян може сягати до 47 км, це вельми актуально, – розповідає начальник Воловецького відділення поліції Роман Іваникович. – Створення ГШР дозволяє істотно скоротити час прибуття наряду поліції на місце пригоди. У цьому вже не раз переконалися мешканці району. Їм більше не доводиться повторно телефонувати на "102", аби прибули правоохоронці.  

Головне у роботі групи швидкого реагування – це захист простих громадян і швидке реагування на злочини. Одним з основних чинників, які впливають на рівень довіри людей до правоохоронців, є миттєве реагування на повідомлення про злочин або інші правопорушення. В разі надходження повідомлення про вчинення злочину чи іншої події, ГШР на службовому автомобілі виїжджає за вказівкою чергового на виклик. На місці події працівники оперативно реагують на заяви і повідомлення про вчинені злочини, вживають заходів для встановлення осіб, які їх вчинили, забезпечують охорону місця події та речових доказів, опитують свідків.

Правоохоронці, що працюють за новими графіками, мають можливість концентруватись виключно на виконанні своїх прямих обов’язків. Результат очевидний: довіра громадян до працівників поліції зросла.

Інспектор поліції Олександр Гошпер пригадав випадок, коли він перебував у складі ГШР. Від оперативного чергового надійшло повідомлення про те, що п’яний мешканець с.Розтока погрожує дружині та дітям  фізичною розправою. Старшому лейтенанту Гошперу цей 45-річний сімейний дебошир добре відомий. Чоловік виховує з дружиною аж 10 дітей, постійної роботи не має. В останні роки зловживає спиртними напоями та вчиняє вдома сварки, під час яких виганяє жінку з дітьми на вулицю й зачиняє двері. Так от під час останнього виклику цей сімейний дебошир був вельми здивований оперативністю поліції. Раніше, каже, міліція їхала до них хвилин 45, а тепер й 20 не було, коли прибули. Після того випадку чолов’яга вгамувався, і від родини не надходило нових повідомлень.

Вдячний правоохоронцям й пенсіонер із села Підполоззя. Дідусь, який пересувається на милицях, каже, що в селі стало спокійніше, люди тепер ніби під приватною охороною, бо машина поліції часто патрулює селом.

На нововведення позитивно відгукнулися й голови селищних рад Нижніх Воріт та Жденієва. Вже впродовж трьох місяців місцеві мешканці щодня бачать у своїх селищах поліцейські авто.

Схоже, Воловецький експеримент, який тривав протягом чотирьох місяців, вдався і вже з початку тижня ГШРи будуть в кожному відділі та відділені поліції Закарпаття.

– За підсумками роботи ГШРів, ми побачили лише позитивні моменти. Покращилася швидкість реагування та територія охоплення поліцейськими. Тому з понеділка такі групи заїдуть в кожне містечко та село. Це близько трьох десятків Груп швидкого реагування. На них виділено відповідну кількість особового складу та добре екіпіровано. Ці поліцейські будуть контролювати громадян, які вже раз оступилися, сімейних бешкетників та зможуть своєчасно реагувати на виклики, – розповів начальник Управління превентивної діяльності Роман Ус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0